Tak si Sportclasse pripomenula 70. výročie Porsche

Nezabudnuteľné. Bol to výraz, ktorý bol najviac počuť na konci XXI. triedy Tertúlia Sportclasse. Edícia, ktorej sa zúčastnilo viac ako sto zákazníkov Sportclasse a nadšencov Porsche.

Účasť nad očakávania organizácie, no opodstatnená vzhľadom na luxusný panel, ktorý Sportclasse zišiel pod vedením Ricarda Grila, športového komentátora a jedného z promotérov podujatia.

Koncentrované Porsche

Na stretnutí poznačenom dobrou náladou viac ako tri hodiny počúvali príbehy (väčšinou neznáme), ktoré poznačili zákulisie niektorých krásnych kapitol nemeckej značky v Portugalsku. Od rally k rýchlosti, nezabúdajúc na prvé portugalské dobrodružstvá v zahraničí za volantom modelov zo Stuttgartu.

XXI TERTULIA Športová trieda
Športová trieda bola pre toľko hostí malá.

Filipe Fernandes (Fifé), navigátor jazdca Fernanda Silvu, ktorý bol šampiónom rely na Porsche 911; Carlos Palma, testovací jazdec BMW, ktorý pretekal na Porsche 944 Turbo Cup na Nurburgringu; Mário Silva, historický pilot Porsche v Portugalsku; Domingos Santos, ďalší historický jazdec s kariérou spojenou s Porsche; a Pedro Mello Breyner, ktorý v roku 1996 inauguroval portugalskú prítomnosť v pretekoch 24 hodín Le Mans za volantom Porsche 911 GT2. Stručne povedané, panel s mnohými príbehmi a skúsenosťami, ktoré môžete rozprávať a zdieľať.

Spomienka na Carlosa Rodriguesa, národného šampióna v rýchlosti (1991) a národného šampióna klasík (1999 až 2001), ktorý zomrel vlani v máji, nie je zabudnutá. Za vrelého potlesku všetkých prítomných.

Moderovanie mal na starosti Ricardo Grilo, športový komentátor a jeden z organizátorov stretnutia.

Uprostred toľkých mien spojených s Porsche sa v Portugalsku našlo miesto pre ďalšie veľké meno v rely: Rui Madeira, majster sveta v rely (skupina N). Rui Madeira pomedzi úsmevy divákom prezradil, že vždy túžil pretekať na Porsche, čo sa mu doteraz nepodarilo. V pozadí bolo počuť Jorgeho Nunesa, majiteľa Sportclasse, ako odvetil: „Ešte je čas“.

Porsche, Porsche, Porsche

Zatiaľ čo priestor vyhradený na stretávanie nebol bez záujmu, zvyšok Sportclasse tiež nie. Všetci prítomní si mohli pozrieť rozsiahlu zbierku modelov Porsche od Sportclasse.

Z desiatok vystavených modelov Porsche vyzdvihneme Porsche 911 2.4 S, s ktorým Américo Nunes celkovo vyhral svoju poslednú rely, Porsche 935 A4 Almeras, ktoré sa umiestnilo na druhom mieste Európy v rampách, a napokon repliku Porsche 911 ( 993) GT2, s ktorým sa bratia Mello Breynerovci pokúsili kvalifikovať na pretekoch 24 hodín Le Mans v roku 1996.

To všetko v priestore, ktorý spája viac ako 30 modelov Porsche. Od modelu 356 až po najnovší 911 (991.2).

Jorge Nunes a Pedro Mello Breyner spolu s replikou GT2, na ktorej pretekali bratia Mello Breynerovci.

Porsche Carrera 6. Veľké prekvapenie

Záver XXI Tertúlia Sportclasse si vyhradil moment, na ktorý budú určite všetci prítomní spomínať.

Po viac ako 10 rokoch reštaurovania predstavil Sportclasse Porsche Carrera 6 s farbami a dekoráciami, ktoré použil Américo Nunes na okruhu Vila Real v roku 1972, v roku, v ktorom bol korunovaný národným šampiónom rýchlosti – titul, ktorý musíme dosiahnuť. pridať ďalších osem titulov národného šampióna v rely.

Moment, keď sa Jorge Nunes, syn Américo Nunesa, objavil za volantom Carrera 6:

Odhaduje sa, že bolo vyrobených len 65 kusov Porsche Carrera 6. Jednotka na obrázkoch bola zreštaurovaná na slávnej Rua Maria Pia, ulici v Lisabone, o ktorej niekto kedysi povedal, že má „parfém Porsche“. Bezpochyby jedna z najdôležitejších reštaurátorských prác tohto nezávislého špecialistu Porsche.

Možnosť zúčastniť sa malo aj viac ako 20 čitateľov Razão Automóvel.

Viac o Porsche Carrera 6

Porsche Carrera 6 odštartovalo svoju kariéru víťazne a dosiahlo víťazstvo v kategórii šport-prototyp do 2,0 litra (celkovo 6. miesto) v pretekoch 24 hodín Daytona. Opakované víťazstvo v 12-hodinových pretekoch v Sebringu a 1000 km v Monze, Spa a Nürburgringu.

Porsche Carrera 6 Américo Nunes Sportclasse Tertúlia Sportclasse
V legendárnom Targa Florio Porsche Carrera 6 tiež vyhralo nečakané víťazstvo prostredníctvom polosúkromného tímu proti hrôzostrašnej oficiálnej flotile športových prototypov od Ferrari.

Ale zo všetkých týchto titulov a víťazstiev bolo najdôležitejším výsledkom možno celkové 4. miesto na 24-hodinovom pretekoch Le Mans, v roku nováčikov pre Porsche Carrera 6.

Ako vieme, rok 1966 bol jedným z rokov hegemónie Fordu GT40, ktorý v tom roku obsadil prvé tri miesta v klasifikácii. Ale maličké Porsche Carrera 6 s plochým šesťvalcovým motorom s objemom len 2 litre obsadilo 4-5-6-7 miesto hneď za mocnými americkými V8.

Titul, ktorý dosiahol Américo Nunes v roku 1973, mohol byť posledným v kariére Porsche Carrera 6.

Niektorí tvrdia, že práve tento dôležitý výsledok vydláždil cestu pre legendárne Porsche 917 a následné víťazstvá Porsche v mýtických francúzskych pretekoch. Zvyšok je história... 70 rokov histórie. #športové vozidlo spolu