Nuno Antunes bol veľkým víťazom 20. ročníka Rally da Guarda

V pretekoch, ktoré sa konali v sobotu v parku Senhora dos Verdes v Gouveia. Francisco Carvalho – tiež na Mini – skončil na druhom mieste, hoci je známy ako jazdec s najvyšším počtom víťazstiev v tejto súťaži. João Batista zasa za volantom Mercedesu-Benz obsadil posledné miesto na stupni víťazov.

V mediálnej súťaži obsadil prvé miesto na stupni víťazov Luís Merca, za ním sa umiestnili António Catarino a Ricardo Carvalho. Čo sa týka súťaže žien, víťazkou sa stala Vera Vozone, ktorá jazdila na Mini, za ňou Mariana Lemos a Maria Carpinteiro Albino.

Ďalším vrcholom 20. ročníka Rally da Guarda bola prítomnosť Renaultu 8 Gordini, ktorý v roku 1967, pilotovaný Josém Carpinteirom Albinom, vyhral TAP Rally. Auto šoféroval jeho syn Eduardo Carpinteiro Albino, ktorému sa o 50 rokov neskôr podarilo uzavrieť prvú desiatku Rely.

Spomedzi konkrétnych akcií Renaultu, Fordu a Bridgestone/First Stop účastníci zvolili Renault a Ford za „Najlepšiu značku áut v rely“.

V tomto mítingu, ktorý sa od začiatku vyznačoval duchom zábavy a družnosti a hrami a hrami súťažiacich medzi sebou alebo proti organizácii, sa zachovala tradícia a prejavila sa kreativita, od čítania vtipných textov až po najzvláštnejšia výzdoba vozidiel.