Stéphane Peterhansel zmagovalec 4. etape Dakarja

Današnji dan je obetal uravnoteženo dirko z dodatnimi težavami, a Stéphane Peterhansel je dokazal, da "kdo ve, ne bo pozabil".

Stéphane Peterhansel (Peugeot) je presenetil konkurenco tako, da je v velikem stilu osvojil 4. etapo in sklenil krog Jujuy z 11 sekundami prednosti pred drugouvrščenim Špancem Carlosom Sainzom. Kar se tiče Sébastiena Loeba, je pilot končal na 3. mestu, 27 sekund za zmagovalcem. Peugeotu je tako uspelo osvojiti tri mesta na stopničkah.

Po uravnoteženem štartu se je Peterhansel v drugi polovici dirke oddaljil od tekmecev. Peterhansel je z zmago v prvem delu “Maratonske etape”, ki se nadaljuje jutri, dosegel 33. zmago na Dakarju (66., če štejemo zmage na motorjih).

POVEZANE: Tako se je rodil Dakar, največja pustolovščina na svetu

Na vrhu skupnega seštevka Francoz Sebastien Loeb ostaja na nadzoru Peugeota 2008 DKR16, pod pritiskom Peterhansela, ki se je povzpel na drugo mesto.

Na motociklih je Joan Barreda prevladoval na etapi od začetka, a je bil na koncu kaznovan zaradi prehitre vožnje. Tako se je zmaga na koncu nasmehnila Portugalcu Paulu Gonçalvesu, ki je imel 2m35s prednosti pred Rúbenom Fario (Husqvarna).