Jaguar Heritage Challenge se bo vrnil leta 2016

Druga sezona Jaguar Heritage Challenge, Jaguarjevega prvenstva klasičnih modelov, odprtega za modele pred letom 1966, ima zeleno luč za leto 2016.

Po uspešni prvi sezoni, v kateri je nastopilo okoli 100 voznikov, se je Jaguar odločil ponoviti izziv. Prva dirka druge sezone je predvidena za Donington Historic Festival 30. aprila 2016, svojevrstna "peta dirka" pa bo potrjena v naslednjih nekaj tednih. Znano je tudi, da bo dirka Nürburgring Oldtimer Grand Prix že drugo leto zapored uvrščena v koledar.

2016 Jaguar Heritage Challenge Race Series bo potekala štiri vikende med aprilom in avgustom, kjer bodo kolesarji imeli priložnost tekmovati na priznanih stezah v Združenem kraljestvu in Nemčiji, in prav posebna peta dirka, katere datum bo potrjen v prihodnjih tednih. .

Potrjeni datumi za serijo dirk Jaguar Heritage Challenge 2016:

• Zgodovinski festival Donington: 30. april – 2. maj
  • Brands Hatch Super Prix: 2. in 3. julij
  • Velika nagrada Nürburgringa Oldtimer: 12. – 14. avgust
  • Oulton Park: 27. – 29. avgust

Leta 2015 je bila predstavljena široka paleta modelov iz zgodovine Jaguarja, vključno z E-Type (SSN 300), ki je pripadal siru Jackieju Stewartu in ki sta ga vozila Mike Wilkinson in John Bussell – zmagal je v skupnem finalu v Oulton Parku. Skupaj z vrsto impresivnih D-type Mkl in Mkll so E-Type, XK120 in XK150 predstavljali najbolj ikonične klasike znamke. Objava tega novega koledarja dirk sovpada z razglasitvijo zmagovalcev nagrad Jaguar Heritage Challenge 2015 kot priznanje za razburljivo sezono nepozabnih zgodovinskih dirk.

Skupni zmagovalec, ki je imel popolnoma solidno in izjemno sezono, je bil Andy Wallace in njegov MkI salon. Z dvema drugim mestoma na prvi dirki v Donington Parku in Brands Hatchu je Andy zabeležil tri zmage v razredu B, s čimer si je prislužil največje število točk v končni lestvici.

»V čast mi je prejeti največjo nagrado v Jaguar Heritage Challenge , saj je bilo izjemno zabavno tekmovati s toliko nadarjenimi vozniki, pa tudi na tako raznoliki mreži modelov Jaguar Heritage. Komaj čakam, da se vrnem k izzivu tekmovanja na Challenge-ju 2016.” | Andy Wallace

Če se vrnemo k rezultatom, je Bob Binfield zasedel skupno drugo mesto. Binfield je s svojim impresivnim E-Typeom zasedel prvo mesto, dve drugi mesti in tretje mesto na vseh petih dirkah, pri čemer se ni uspel kvalificirati na Brands Hatch. John Burton je dosegel stopničke na podelitvi nagrad po dveh spektakularnih zmagah na Brands Hatchu in Oulton Parku ter na drugem mestu na Nürburgringu.

GLEJ TUDI: Zbirka Baillon: sto klasikov, prepuščenih na milost in nemilost času

Zmagovalci so prejeli uro Bremont iz kolekcije Jaguar in prtljažni komplet Globetrotter. Posebno nagrado Spirit of the Series je prejel tudi Martin O'Connell, ki se je udeležil štirih od petih dirk in odlično začel z zmago v svoji kategoriji in skupnem seštevku v prvem krogu. Vendar sreča ni bila na njegovi strani in tri mehanske težave so ga prisilile, da je opustil tri preostale dirke. Vedno je pokazal odlične vozniške sposobnosti in tudi zaradi vstopa v boks je bil v vodstvu na vseh dirkah.

»Skupaj z naborom delov Heritage Parts in obnovo vozil želi Jaguar Heritage Challenge podpirati in spodbujati strast do znamke Jaguar in njenih ikoničnih modelov. Tekmovanje in tovarištvo med kolesarji je bilo nekaj fantastičnega za opazovanje in je bilo zaslužen poklon bogatemu tekmovalnemu pedigreju znamke.” | Tim Hanning, vodja Jaguar Land Rover Heritage

Kolesarji, ki se želijo udeležiti prvenstva 2016, lahko obiščejo spletno stran za novo sezono na naslovu http://www.hscc.org.uk/jaguar-heritage-challenge za podrobnejše informacije o prijavi.