Fernando Alonso želi trojno krono in podpis za Toyoto

Letošnje leto bo polno za Fernanda Alonsa. Poleg tekmovanja v svetovnem prvenstvu formule 1 z McLarnom in tudi na dirki 500 milj Indianapolisa bo španski voznik nastopil tudi na nekaterih preizkušnjah svetovnega prvenstva v vzdržljivosti (WEC) s Toyoto.

To bo velik izziv – marsikaj je lahko narobe, vendar sem pripravljen, pripravljen in se veselim boja. Moj dogovor za dirko v WEC je bil mogoč le zahvaljujoč dobremu razumevanju in močnemu odnosu, ki ga imam z McLarnom. Res sem vesela (...).

Cilj španskega voznika je osvojiti trojno krono, "Nikoli nisem zanikal tega cilja," je novinarjem izjavil Alonso. Da bi dosegel ta cilj kariere, mora Alonso nabrati zmage na naslednjih dogodkih: Velika nagrada Monaka (podvig, ki ga je že dosegel), zmaga na 24-urnih dirkah Le Mansa in 500 milj Indianapolisa. Edini voznik v zgodovini, ki je osvojil trojno krono, je bil Graham Hill.

Fernando Alonso želi trojno krono in podpis za Toyoto 5847_1
Graham Hill. Edini pilot v zgodovini, ki je osvojil trojno krono.

Če Fernandu Alonsu uspe zmagati na 24-urni dirki Le Mansa, bo dosegel cilj, ki se Toyoti nenehno izmika: zmaga na mitološki francoski vzdržljivostni dirki.