24 ur Le Mansa. Toyota se podvoji, Alpine pa zapre stopničke

Toyota Gazoo Racing je bila velika zmagovalka izdaje 24 ur Le Mansa 2021, saj je zagotovila "dvojno" na mitski vzdržljivostni dirki. To je bila četrta zaporedna zmaga japonske ekipe. Avtomobil številka 7, za volanom katerega so bili Kamui Kobayashi, Mike Conway in José Maria Lopez, je imel skoraj brezhibno in brezhibno dirko.

Avtomobil številka 8 japonske znamke, ki so ga vozili Hartley, Nakajima in Buemi, je imel nekaj težav skozi celotno dirko in najboljše, kar je lahko dobil, je bilo drugo mesto, ki je še vedno omogočalo odlično predstavo proizvajalcu države vzhajajočega sonca.

Na tretjem mestu je bila »domača« ekipa Alpine Elf Matmut Endurance Team, na zmagovalnih stopničkah pa so francosko zastavo popeljali André Negrão, Maxime Vaxivière in Nicolas Lapierre.

Alpine (s številko 36) je bil ves čas zelo konsistenten v 24 urah, vendar so nekatere napake njihovih voznikov (od tega ena v prvi uri dirke) narekovale »srečo« francoske ekipe, ki je nato mimo enega od avtomobili Scuderia Glickenhaus se nikoli niso odrekli tretjemu mestu.

Alpski vilin Matmut Le Mans

Scuderia Glickenhaus, severnoameriška ekipa, ki je letos debitirala v Le Mansu, si je zagotovila četrto in peto mesto, pri čemer se je trojica voznikov, ki jo sestavljajo Luis Felipe Derani, Olivier Pla in Franck Mailleux, uveljavila kot najhitrejša od obeh.

Ekipni dirkalnik WRT številka 31, ki so ga vozili Robin Frijns, Ferdinand Habsburg in Charles Milesi, je bil najboljši v LMP2 in si zagotovil skupno šesto mesto, za "avtom dvojčkom", številko 41 (Robert Kubica, Louis Deletraz iz ekipe WRT in Ye Yifei) upokojil v zadnjem krogu.

Dvoboj belgijske ekipe v LMP2 se je zdel zagotovljen, a zaradi te opustitve je 28. avto JOTA Sport dosegel drugo mesto, za volanom pa so bili vozniki Sean Gelael, Stoffel Vandoorne in Tom Blonqvist. Tretje mesto je zasedel trio Julien Canal, Will Stevens in James Allen, ki je vozil 65. avtomobil Panis Racinga.

V GTE Pro se je zmaga nasmehnila Ferrariju, pri čemer se je avtomobil številka 51 AF Corse (pilotirali James Calado, Alessandro Pier Guidi in Côme Ledogar) uveljavil proti konkurenci.

Ferrari Le Mans 2021

Drugo mesto je zasedla Corvette Antonio Garcia, Jordan Taylor in Nicky Catsburg, tretje mesto pa je zasedel uradni Porsche, ki so ga vozili Kevin Estre, Neel Jani in Michael Christensen.

Ferrari je zmagal tudi v kategoriji GTE Am s številko 83 avtomobila ekipe AF Corse, ki so jo vozili François Perrodo, Nicklas Nielsen in Alessio Rovera.

Nesrečni portugalski…

Avtomobil JOTA Sport št. 38, za volanom katerega je bil Portugalec António Félix da Costa (v ekipi z Anthonyjem Davidsonom in Robertom Gonzalezom), je bil eden od velikih favoritov za zmago v LMP2, vendar so njegovi upi zmanjkali tudi spodaj. zgodaj, saj ni presegel končnega 13. mesta (osmo v kategoriji LMP2).

United Autosports

Filipe Albuquerque, ki je vozil United Autosport s številko 22 s Philom Hansonom in Fabiom Schererjem, se je čez noč celo boril za vodstvo v razredu LMP2, vendar je težava z alternatorjem med postankom v boksu povzročila zamudo, ki je nikoli ne bi bilo mogoče obnoviti, kar je vodilo pri portugalskem vozniku. avto do največ 18. mesta v kategoriji.

V GTE Pro, HUB Racing Porsche, ki je začel na pole positionu in je za volanom čez noč opustil Portugalca Álvara Parenteja.