Alexandre Borges je veliki zmagovalec Guard Racing Days

V organizaciji Clube Escape Livre skupaj z mestnim svetom Guarda, Dnevi stražarskih dirk imela v Alexandru Borgesu svojega velikega zmagovalca, ki se je v vikend polnem močnih čustev naložila konkurenci.

Prvi dan, sobota, je bil namenjen prepoznavanju proge in prostim treningom, najhitrejši vozniki pa so 1,5 km (60 % po asfaltu in 40 % po kopnem) prevozili v približno treh minutah.

V nedeljo je potekalo pravo tekmovanje, testiranja so potekala v dveh vožnjah, v katerih so se pomerili trije avtomobili naenkrat, v štartnem vrstnem redu nekaj sekund. Ob koncu dveh voženj je organizacija zbrala najboljše kolesarje v vsaki kategoriji, ki so izvedli dve kvalifikaciji in finale.

Dnevi stražarskih dirk

Dokazi (veliko) sporni

Prvi polfinale je bil odigran med kategorijama Rally in Off Road, Fernando Peres pa se je pomeril z Alexandrom Borgesom, drugi pa se je uvrstil v finale s časom 2min49.978s (le 1s manj od časa Fernanda Peresa).

Naročite se na naše novice

Alexandre Borges je bil veliki zmagovalec dirk Guarda Racing Days, ki se je vsiljeval imeni, kot sta Fernando Peres ali Armindo Araújo.

V drugem polfinalu se je Manuel Correia v močnem Mitsubishiju Evo pomeril z Armindom Araújo v Can-Amu. Vendar je bil voznik Santo Tirso prisiljen upokojiti zaradi težav s krmiljenjem na sredini steze. Tako sta v samem finalu nastopila Manuel Correia in Alexandre Borges, drugi pa je zmagal.

To je bilo nekaj, kar je Guarda že potrebovala za animiranje mesta, ne samo ljubiteljev motošporta, ampak vseh Guardians in s Clube Escape Livre smo ta cilj dosegli. Verjamem, da smo za Guardo posejali seme velikega športnega dogodka.

Carlos Chaves Monteiro, župan mesta Guarda

Prostor je bil tudi za razvrstitve po kategorijah, pri čemer je izstopalo 12 imen: na relijih Fernando Peres, José Cruz in Hugo Lopes; na vseh terenih Manuel Correia, Rui Sousa in David Spranger; v Off Road in Kartcrossu Alexandre Borges, Pedro Rabaço in Sérgio Bandeira ter v SSV Armindo Araújo, Pedro Leal in Pedro Matos Chaves.