6 ur od Estorila. Pokal C1 se je končal veliko!

Trije krogi, na tisoče kilometrov in veliko prehitevanj, dotikov in ur delavnic kasneje, prva izdaja C1 Learn & Drive Trophy prišel do konca.

Edinstveni trenutki za ekipo Escape / Livre Razão Automóvel, ki smo jih imeli priložnost deliti z vami skozi celotno prvenstvo. Najbolj dramatičen trenutek? Nedvomno je bilo to na dirki v Portimãu.

Nedolgo nazaj smo želeli začeti to odisejado – ki se je začela z nakupom Citroëna C1, ki se uporablja v Nemčiji – in ta konec tedna smo že imeli zadnji točkovni test za skupno razvrstitev C1 Learn & Drive Trophy. Začel je teči!

Citroën C1 Trophy
Tako se je vse začelo.

Vendar je majhen Citroën C1, ki nam je prišel v roke kot skromen SUV, danes pravi vzdržljivostni dirkalnik. Ne podcenjuj ga...

nenehno učenje

Čas je minil, a v tem obdobju smo se veliko naučili. Izkazalo se je, da so bile štiri dirke (le tri dosegle). Veliko ur za volanom malega C1, veliko trenutkov tovarištva med vsemi člani ekipe. Veliko učenja, tako na SportClasse - delavnici, kjer so našemu C1 vedno pomagali - kot na stezi, kjer smo imeli vedno pomoč dveh "priročnih" strokovnjakov.

C1 Trofeja
Trofeja C1. Dež ali sijaj.

Francisco Carvalho, zgodovinski profesionalni pilot iz Guarde, ki je zmagal na vseh tekmovanjih, na katere se je udeležil v svoji obsežni karieri. Ki so se strinjali, da se pridružijo naši ekipi, da z nami delijo vse svoje izkušnje.

João «China», naš glavni mehanik, še ena zgodovina avtomobilskega športa na Portugalskem, ki nam je kljub kratkemu času, ki ga je imel za priprave na dirke, vedno ponudil konkurenčen avto.

C1 Learn & Drive Trophy - Portimão
Naša servisna ekipa. Vedno brez madeža.

Trofeja C1. Tako se je vse začelo

Še decembra 2018 smo napovedali sodelovanje na C1 Trophyju in predstavili avto, ki ga bo po pripravi vozila ekipa Escape Livre / Razão Automóvel.

Hkrati smo napovedali kolesarje, ki bodo del ekipe, in partnerje, ki so bili z njo povezani. First Stop, Intermarché da Guarda, Overlay, QF in SportClasse.

C1 Trophy, Braga

Vse se je začelo v začetku leta, a smo se v Bragi, 7. aprila, končno lahko zapeljali s svojim C1 na stezo s 43 več avtomobili in monumentalnim potopom.

Junija nas je dvojno potovanje popeljalo do fantastičnega in nepozabnega Circuit de Portimão za več kot 16 ur za volanom C1. Šli smo iz pekla in nebes v Portimão, v videoposnetku, ki si ga morate ogledati – sledite tej povezavi na YouTube Razão Automóvel.

Končni dokaz. 6 ur od Estorila.

Devet mesecev po objavi smo opravili zadnji preizkus sezone 2019 C1 Learn & Drive Trophy.

Mreža je bila ponovno dobro napolnjena. Estorilsko kolo je prejelo 44 ekip v zadnjem točkovnem tekmovanju C1 Trophy.

6 ur od Estorila. Pokal C1 se je končal veliko! 15926_5

Ker so vse ekipe bolj samozavestne in izkušene, na stezi, ki je večini morda bolj znana, je še enkrat šest ur odigranih z velikim zanimanjem do zadnjega kroga in brez večjih incidentov.

Ob močnem vetru, značilnem za dirkališče Estoril Circuit, nas je naš C1 takoj izdal v časovno odmerjenem treningu, ki nam ni omogočil, da bi naredili krog, da bi lahko kot običajno startali z najvišjih mest.

Ekipa G Tech je naredila prvi korak k zmagi, tako da je zasedla pole position na dirki in po štartu vodila v skupini.

Kljub visoki tekmovalnosti so vsi prve kroge opravili brez incidentov, kar je pokazalo, da je bil končni rezultat prednost pred borbo po zavojih.

6 ur od Estorila. Pokal C1 se je končal veliko! 15926_6

Odšli smo za 6 ur navdušeni in prepričani, da bo naš cilj 10 najboljših, dosežen na zadnji dirki v Portimãu, dosežen.

Z zaporednimi prehitevanjem v prvih krogih, manj kot trideset minut kasneje smo bili na 6. mestu! Kljub temu, da je dirko začela z 19. mesta, je bila ekipa naslednjih 6 ur zelo samozavestna in navdušena.

C1 Estoril Trophy
Naša ekipa.

Napaka, ki je stala TOP 10

V navdušenju nad zaporednimi prehitevanjem je kasnejše zaviranje povzročilo, da je ABS majhnega C1 deloval in ni dal možnosti, da bi se izognil izstopu s steze.

Prepozno posredovanje redarjev, da so avto spravili nazaj na tir, nas je vrglo čez polovico mize. Brez spuščanja rok smo ohranili strategijo in si vračali mesta do 13. mesta.

6 ur od Estorila. Pokal C1 se je končal veliko! 15926_8

Z vstopom varnostnega avtomobila na stezo in še nekaj postanki smo večino dirke prevozili na 15. mestu, zahvaljujoč stalnemu in enakomernemu tempu celotne ekipe Escape Livre / Razão Automóvel.

Na koncu je z zgledno dirko zmagal G Tech, ki je opravil tudi najhitrejši krog.

Na drugem mestu je bil RP Motorsport, ki je osvojil naslov v kategoriji PRO. Stopničke je dopolnil Gianfranco Motorsport, ki je bil okronan za prvaka v prvi izdaji C1 Learn & Drive Trophy, s čimer se je uvrstil na 24 ur spa.

6 ur od Estorila. Pokal C1 se je končal veliko! 15926_10

Ekipa Escape Livre / Razão Automóvel je videla kockasto zastavo na 12. mestu, ki kljub dobremu nastopu ni dosegla našega glavnega cilja, da se uvrsti med prvih 10, saj je dosegla celo 5. najhitrejši krog kroga.

Kar se nas tiče, smo v skupnem prvenstvu zasedli 15. mesto, v kategoriji PRO-AM 9. mesto. Bilanca je zelo pozitivna.

S svojo predstavo smo zelo zadovoljni, kar je prva izkušnja za vse kolesarje v naši ekipi, z izjemo Francisca Carvalha, ki je bil ključni igralec v ekipi.

Pokal C1 bo zdaj od 4. do 6. oktobra šel na Autódromo Internacional do Algarve, na dodatni dogodek 24. Horas do Algarve. Za leto je še več!