Francisco Carvalho se povzpne na najvišje mesto na stopničkah Rally da Guarda

Francisco Carvalho je že 9. v 21 izdajah ponovno zmagal na Rally da Guarda. Preizkus manevriranja je trajal le 37,49 sekunde, zmagovalec 20. izdaje Nuno Antunes pa je dosegel drugo mesto (41,13 sekunde). Na tretjem mestu je bil Araújo Pereira s 43,83 sekunde in ohranja tradicijo dobrih rezultatov.

Reli Bridgestone First Stop Guarda 2017 je popeljal več kot 40 ekip na Cidade Alta, na dirki, ki je potekala ob občinski tržnici Guarda. Vrhunec je bila tudi ženska konkurenca, ki jo je zaznamovala zmaga Cátie Mogo, ki je progo opravila v 52,19 sekunde, sledile pa sta ji Teresa Reis in Maria Albino.

Francisco Carvalho se povzpne na najvišje mesto na stopničkah Rally da Guarda 16059_1

Saab 96 Rallye avtomobilskega razmerja

Razão Automóvel se je udeležil tudi relija Guarda, to je bila tretja zaporedna udeležba, tokrat za volanom Saaba 96 Rallye. Če nas spremljate na Instagramu, boste zagotovo vedeli, kateri je najlepši rumeni avto na Portugalskem (pozabi Noddyja, nimaš možnosti...)

Saab 96 Rallye se je udeležil preizkusa manevriranja, za volanom pa je bil Diogo Teixeira, ki je v generalni razvrstitvi dosegel častno 31. mesto. Krmiljenje s pomočjo roke je bilo odločilno pri doseganju tega rezultata.

Poleg tekmovanja je program zaznamovala tudi predpredstavitev knjige o 30 let zgodovine Free Escape Cluba , v reliju, ki je tesno povezan z zgodovino kluba. Pomemben trenutek je bil tudi obisk utrdbe Jarmelo, kjer je takrat oblečeni Agostinho Silva udeležence popeljal na popotovanje skozi čas, skozi zgodovino, dediščino in tragedijo, povezano z D. Pedrom in Inês de Castro.

Bridgestone / First Stop, ki je udeležence z zavezanimi očmi vodil, da so pnevmatike namestili na model z avtomobilom, je bil med udeleženci izvoljen za »Najboljšo znamko avtomobilov na reliju Guarda«, nagrado, ki jo je leta 2016 ex aequo osvojil Ford. in Renault.