Португалско првенство у брзини у еСпорту. Победници у Лагуна Сеца

Други тест од Португалско првенство у брзини у еСпорту , који рачуна на организацију Португалске федерације за аутомобиле и картинг (ФПАК), одржан је ове среде (20.) и поново није разочарао.

Трка се одвијала на митској северноамеричкој стази Лагуна Сека и имала је две трке, као што ће се дешавати и на свим етапама шампионата. Овде можете погледати (или прегледати) пренос трке.

Прву трку, од 25 минута, победио је Диого Коста Пинто, из тима „Тим Редлајн”. Дилан Скривенс из тима „Урано ЕСпортс” пресекао је циљ на другом месту, испред Нуна Хенрикеса који је трчећи за „Лотему” затворио подијум.

Португалско првенство у брзини у еСпорту. Победници у Лагуна Сеца 3036_1

Коначан пласман – 1. трка

Другу трку, која је трајала 40 минута, победио је Дилан Скривенс из тима „Урано ЕСпортс“, који је победио Диога Паиса Солипу из „Фор Тхе Вин“. Педро Ескарго, из „Твенти7 Моторспорт” је затворио подијум.

рацинг 2 ирцинг

Коначан пласман – 2. трка

Следећа станица је Тсукуба Цирцуит

Следећа етапа Португалског првенства у брзини у еСпорту — коју организују Аутомовел Цлубе де Португал (АЦП) и Спортс&Иоу и има Разао Аутомовел као медијског партнера — играће се на јапанској стази Тсукуба Цирцуит и заказана је за 23. и 24. новембра, поново у формату две трке (25 + 40 мин).