Трофеј Ц1. Последње одлучујуће коло у Браги са осам победника

Anonim

Са невероватним бројем од 15 тимова који се боре за титуле у две категорије, ПРО и АМ, последње путовање треће сезоне Ц1 Леарн & Дриве Тропхи није разочарало.

Одржану на стази Васцо Самеиро, у Браги, последњу трку у сезони обележила је висока конкурентност, о чему сведоче осам тимова који су се попели на највише место на подијуму.

Да би открио шампионе ПРО и АМ категорија, Ц1 Трофеј је иновиран у формату на стази у Браги. Први пут у три године постојања, такмичење у организацији Мотор Спонсор-а одржало је серију спринтерских трка.

Ц1 Тропхи

Укупно, 25 Цитроен Ц1 који су изашли на стазу (међу којима је био и Ц1 из Разао Аутомовела) такмичило се у шест трка у трајању од по 50 минута. Играли су се соло (без промене возача током сваке трке), а комбиновани резултати тимова диктирали су победнике.

Био је то фантастичан викенд, са веома тесним тркама и неколико тимова за победу. Ризиковали смо да дебитујемо у формату од 6 спринтерских трка, у трајању од 50 минута, на путу у коме су се одлучивале титуле. Знамо да је иновација кључна реч у мото спорту и то смо још једном урадили. На крају, задовољство је било опште и ово је несумњиво најбољи начин да се заврши ера у којој је фактор конкуренције увек био присутан.

Андре Маркес, шеф Моторног спонзора

велики победници

Лидер ПРО категорије по доласку у Брагу, ВЛБ Рацинг тим је са титулом шампиона напустио коло Васцо Самеиро Цирцуит. За то су победе остварене у прве четири трке биле пресудне и омогућиле су тиму да усвоји управљачки ритам у последње две трке и тако освоји пут.

Друго место у коначном пласману Трофеја Ц1 у ПРО категорији припало је Термолану, који се већ истакао другим местом постигнутим у Портимау, док је треће место припало Артласеру од Ђанфранка, који је победио у првој трци сезоне. , такође спорна у Браги .

Када смо кренули да правимо овај трофеј, то је било са намером да победимо. Прве две године нисмо имали много среће, али у трећој години је било заувек. Учинили смо све да сезона буде на највишем нивоу, без изненађења, а годину смо завршили на најбољи могући начин.

Луис Делгадо, одговоран за ВЛБ Рацинг.

У АМ категорији, шест трка одржаних у Браги имало је пет различитих победника: Љ Спорт 88 са две победе, ОФ Моторспорт, Г’с Цомпетизионе, Фиве Теам и Цаса да Еира.

Ц1 Леарн & Дриве Тропхи

Што се тиче укупне победе у категорији, ово је припало Торрес Рацинг Теам-у који је током целе сезоне додао победу, четврто и пето место. Као другопласирани у АМ категорији, и само четири бода даље, био је тим Разао Аутомовел, који је дошао на чело АМ категорије након победе у првом колу у Браги. Подијум је затворио Љ Спорт 88.

Веома смо срећни јер је ово био велики успех за нас. Нас четворица пријатеља, сви аматери, окупили смо се прошле године да се такмичимо за трофеј и резултат целог рада не може бити бољи.

Нуно Торес, одговоран за Торрес Рацинг Теам

опклада коју треба задржати

Упркос „киселог и слатког укуса“ вицешампионата, тим Разао Аутомовел-а већ гледа у будућност. На крају крајева, тиму је ово трећа година у Ц1 Леарн & Дриве Тропхију и еволуција је неоспорна, о чему сведоче и добијени резултати.

Ово је била и друга година Ц1 академије, модела прикупљања средстава јединственог у нашој земљи, који вам омогућава да прођете кроз искуство пилотирања, чак и ако немате искуство као такво. С обзиром на све ово, изгледи за будућност су, у најмању руку, обећавајући.