Stéphane Peterhansel vítězí ve 4. etapě Dakaru

Anonim

Dnešek sliboval vyrovnaný závod s přidanými obtížemi, ale Stéphane Peterhansel dokázal, že „kdo ví, nezapomene“.

Stéphane Peterhansel (Peugeot) překvapil konkurenci tím, že pokořil 4. etapu ve velkém stylu a dokončil okruh Jujuy s 11sekundovým náskokem před druhým Španělem Carlosem Sainzem. Co se týče Sébastiena Loeba, pilot skončil na 3. pozici, 27 sekund za vítězem. Peugeotu se tak podařilo vybojovat tři pódiová umístění.

Peterhansel se po vyrovnaném startu ve druhé polovině závodu vzdálil svým soupeřům. Peterhansel vítězstvím v první části „Maratonské etapy“, která pokračuje zítra, dosáhl svého 33. vítězství na Dakaru (66., pokud počítáme vítězství na motocyklech).

SOUVISEJÍCÍ: Tak se zrodil Dakar, největší dobrodružství na světě

V čele celkového pořadí zůstává Francouz Sebastien Loeb za volantem Peugeotu 2008 DKR16, pod tlakem Peterhansela, který se vyšplhal na druhé místo.

Na motocyklech dominoval etapě od startu Joan Barreda, ale nakonec byl penalizován za překročení rychlosti. Vítězství tak skončilo úsměvné pro Portugalce Paula Gonçalvese s náskokem 2 m 35 s před Rúbenem Fariou (Husqvarna).