Na rozdíl od představy, kterou obvykle máme o šrotu, Desguaces La Torre, obchodník se šrotem sídlící na okraji Madridu, má záviděníhodnou sbírku automobilů.
Španělská společnost vlastněná Luisem Miguelem Rodríguezem, která se věnuje činnosti demontáže vozidel s ukončenou životností (a následnému prodeji použitých dílů), je jednou z největších svého druhu ve Španělsku a zaměstnává 500 pracovníků.
Nahromadění dluhů v celkové výši 21,9 milionu eur však firmu ohrožuje, což ospravedlňuje dražbu její sbírky aut, aby čelila věřitelům.
Sbírka
Kolekce Desguaces La Torre, tvořená velmi eklektickou skupinou více než 100 modelů, zahrnuje soutěžní vozy, vozidla z počátku 20. století, sportovní vozy, traktory a dokonce i nákladní a vojenská vozidla.
Přihlaste se k odběru našeho newsletteru
Online aukce se bude konat mezi 2. a 7. červencem. Celý proces má na starosti společnost International Auction Group, SL (IAG Auction).
Traktor Porsche
Pro představu o „klenotách“, které tvoří kolekci, má modely jako Hispano Suiza z roku 1924, Metallurgique 18 CV z roku 1914, Itala 8 Cylinder 8,3l s rotačními ventily Avalve z roku 1913, Renault Fredes Billantcourt. z roku 1900 plně zrestaurované, „mladé“ Ferrari F355 Spider z roku 1997 nebo dokonce Citroën AX Proto z roku 1993, který vyhrál španělský šampionát v rally.
Ferrari F355 Spider
A konečně, sbírka obsahuje také modely, které jsou součástí španělské historie, jako je Ford 817T z roku 1937, který používal Francisco Franco během španělské občanské války, a obrněné Audi V8 Quattro, které následoval premiér José María Aznar, když utrpěl útok do dubna. 19, 1995.
Audi V8 od Jose Maria Aznara
Celý katalog modelů určených k aukci ještě není k dispozici, ale znovu se podíváme do kolekce Desguaces La Torre, abychom viděli, jaké další poklady skrývá.
Tým Razão Automóvel bude během vypuknutí COVID-19 pokračovat online 24 hodin denně. Dodržujte doporučení Generálního ředitelství zdravotnictví, vyhněte se zbytečnému cestování. Společně tuto těžkou fázi zvládneme.