Singapuri GP: Hamilton juhib maailmameistrivõistlusi

See oli emotsionaalne pühapäev Singapuri GP-l. Kaks tundi on lõppenud võistlusega, kui Hamilton tasakaalustas numbreid ja püsis pärast võiduni jõudmist Vettelist ees.

Kui meistrivõistluste lõpuni on jäänud viis sõitu, võidab Hamilton Singapuris ja tõuseb esikohale. See on Hamiltoni 7. võit sel hooajal ja 29. tema karjääris.

Pärast Rosbergi "James Bondilt" (0,007 sek. kiirem kui tema kolleegil) "pulga" varastamist lõpetab Hamilton skoori tasakaalustamas. Mercedese meeskonna ebaõnnestumine, kus Nico Rosbergi auto näitas algusest peale suuri raskusi, andis Mercedese piloot alla 14. ringil.

Sergio Perezi ja Adrian Sutili puudutus viis turvaauto sisenemiseni 31. ringil. Sauber de Sutil kaotas tagatiiva ja prügi jäi rajale laiali. Turvaauto sõitis rajalt välja 37. ringil.

Turvaauto kanne andis Hamiltonile suure eelise. Ülipehmete rehvidega õnnestus tal Vettelist (2.) ja Ricciardost (3.) distantseeruda. Distantsi saavutades veetis Hamilton 30 ringi Pirelli ülipehmetel rehvidel, mis on Briti ratturi kõrget tempot arvestades märkimisväärne sooritus.

Boksisõite iseloomustasid Perezi 4 peatust, millest üks oli puudutuse järel esiosa vahetamine ja loomulikult Hamiltoni rehvivahetus, mis võimaldas Vettelil 1 ringiga juhtima asuda.

Survet mitte võtmata lõpetas Vettel Singapuri Grand Prix, nähes 17,5 sekundi kaugusel Lewis Hamiltoni hõbenoolt. Veel tagapool andis 5 sekundiga karistatud prantslane Vergne viimasel ringil endast kõik ning suutis kahe riskantse möödasõiduga hoida kuuendat kohta, möödudes Räikkönenist ja Bottasest.

Viimane ring valmistas meelehärmi selle Grand Prix ühele suurimale kaotajale Valtteri Bottasele, kes ilma rehvideta lõpetas punktikohtadelt lahkumisega (11.).

Kahe Red Bulli poodiumil (2. Vettel, 3. Ricciardo) midagi, mida pole pärast Kanada GP-d juhtunud, on tähelepanu keskpunktis Hamilton. Neljakordselt maailmameistriks tulnud Vettel saavutas meistrivõistluste parima esituse teise koha. Alonso lõpetas 4. kohal, kes ei suutnud Ricciardo Red Bullile lähedale pääseda.

Üldtabelis juhib Hamilton oma meeskonnakaaslase (N.Rosberg) ees 3 punktiga ning Ricciardo on kolmas. Konstruktorite meistrivõistlustel läheneb Mercedes võidu tagamise punktide arvule: Mercedes 479 punkti, Red Bull Racing Renault – 305, Williams Mercedes – 187, Ferrari – 178.