Stéphane Peterhanseli 12. tiitel Dakaril

Anonim

Prantsuse rattur lõpetas viimase etapi 9. kohal, jäädes võitjast Sébastien Loebist veidi üle 7 minuti kaugusele.

Stéphane Peterhanseli jaoks, nagu ka eilsel erivõistlusel, ei jäänud muud üle kui riskid maandada ja eelmistel etappidel saavutatud eelist maandada. Peugeot 2008 DKR16 juht saavutas "ainult" parima 9. ajaga, millest piisab Dakari 12. võidu kindlustamiseks.

Sébastien Loeb lunastas end märksa tagasihoidlikumast 2. nädalast ja võitis 180km erisõidu, 1m13s edumaa Mikko Hirvoneni ees, kes oma esimesel osalemisel peaaegu poodiumile ronida ei suutnud. Sellise tulemuste kombinatsiooniga hoidsid Nasser Al-Attiyah (Mini) ja Giniel De Villiers (Toyota) üldarvestuses vastavalt teist ja kolmandat kohta. Katari sõitja lõpetas Peterhanseli hilinemisega 34 min 58 sekundit, samas kui lõuna-aafriklane registreeris prantslaste vahe 1 h 02 min 47 s.

Dakar-27

Vaatamata Peugeot’ ülekaalule esimesel võistlusnädalal, alustas Stéphane Peterhansel Dakarit erinevalt kaasmaalasest Sébastien Loebist diskreetselt. Dakaril esimest korda esinenud prantslasest sõitja üllatas võistlejaid, võites 4 esimesest etapist 3.

Loeb ei suutnud aga liivasemate oludega kohaneda ning juhtima asus hispaanlane Carlos Sainz, 7. ja 9. etapi võitja. Kuid 10. etapil võttis Peterhansel hoo üles ja tegi peaaegu täiusliku sõidu, edestades oma meeskonnakaaslast üldarvestuses. Sealt alates kinnitas prantslane oma järjekindlust ja sai lõpuni hakkama, võites teise tiitli, millega oma tohutut õppekava täiendada.

dakar

VAATA KA: Nii sündis Dakar, maailma suurim seiklus

Ka ratastel üllatusi ei tulnud: Austraalia rattur Toby Price saavutas tänase erisõidu neljandana, kindlustades sellega oma esimese võidu ja KTM-i jaoks Dakaril järjestikuse 15. koha. Hélder Rodrigues oli kõrgeima asetusega portugallane pärast seda, kui viimase võidu favoriit Paulo Gonçalves oli õnnetuse tõttu katkestanud. Yamaha sõitja oli Rosariosse saabudes kolmas ja saavutas oma 10. osalemise üldarvestuses viiendal kohal.

Nii lõppeb järjekordne Dakari väljaanne, kus nagu paljudes teistes oli natuke kõike: tugevaid emotsioone, üllatavaid esitusi ja mõningaid pettumusi. Kahe nädala jooksul pandi proovile piloodid ja masinad, kes said näidata oma osavust ja sihikindlust kõige erinevamates pinna- ja ilmastikutingimustes. “Maailma suurim seiklus” lõpeb täna, kuid ärge muretsege, järgmine aasta on läbi!