Portugali ralli: Sebástien Ogier täisrünnakurežiimis

Sébastien Ogier lahkub Portugali ralli viimasele rünnakupäevale. Võitis liidrile ja Jari-Matti Latvalale 4,9 sekundit ning rätikut maasse ei visanud.

Homne päev nõrganärvilistele ei sobi. Valitsev maailmameister Sébastien Ogier sai Vodafone Rally de Portugali erisõidul kolmanda võidu ja vähendab vahet võistluse liidriga. Volkswageni piloot sai 4,9 sekundit oma meeskonnakaaslaselt Jari-Matti Latvalalt, kes näeb oma eduseisu järjest enam ohus.

Neid kahte lahutab vaid 9,5 sekundit, kui Portugali WRC teekonna lõpuni on jäänud kolm etappi. Publikul, kes on massiliselt Portugali rallit vaatamas käinud, on selles Volkswageni ja Volkswageni omatehtud duellis veel üks põhjus huvi tunda.

Selle tulemusega ületas Ogier Kris Meeke'i, kes langes teiselt kohalt kolmandaks. Citroëni britt saavutas Andreas Mikkelseni (pildil) järel neljanda aja. Poodiumile lähenes ka Volkswageni norralane. See on 1,1 sekundi kaugusel Meeke'i kohast.

Portugali ralli SS11 2015-3-10 (28)

Hayden Paddon põrkas tagasi ja möödus eelmises spetsiaalses meeskonnakaaslasest Dani Sordost. Viimases sõitis ta vastu kivi ja vigastas oma Hyundai i20 WRC käigukasti. Õli kadus ja ka koht tabelis. Ta loovutas ametikoha taas hispaanlasele.

Fordi Ott Tanak oli lõigul viies ja hoiab sama positsiooni ka kokkuvõttes. Muide, Eestil on konsolideeritud positsioon. Ta on Mikkelsenist 50 sekundi kaugusel ja edumaa Sordo ees on 45 sekundit.

WRC2-s jätkab Nasser Al-Attiyah oma Fiesta RRC-ga domineerimist. Seekord võitis ta erisõidu ja võitis 24 sekundiga päeva klassis teisena lõpetanud Esapekka Lappi, kes jäi esimesest 49 sekundit. Pontus Tidemand, teine ametlik Skoda, on poodiumi viimasel kohal ja Stéphane Lefebvre Citroënis on neljandal kohal, 16 sekundiga.

Pildid: André Vieira/Thom Van Esveld – Ledger Automobile

Portugali ralli: Sebástien Ogier täisrünnakurežiimis 30568_2