Jaguar Heritage Challenge naaseb 2016. aastal

Jaguari klassikaliste mudelite meistrivõistluste Jaguar Heritage Challenge teine hooaeg, mis on avatud 1966. aasta eelsetele mudelitele, näitab 2016. aastaks rohelist tuld.

Pärast edukat esimest hooaega, kus osales umbes 100 sõitjat, otsustas Jaguar väljakutset korrata. Teise hooaja esimene võistlus on kavas Doningtoni ajaloofestivalil 30. aprillil 2016 ning omapärane "viies võistlus" kinnitatakse lähinädalatel. Samuti on teada, et Nürburgringi Oldtimer Grand Prix läheb kalendrisse teist aastat järjest.

2016. aasta Jaguar Heritage Challenge Race Series toimub neljal nädalavahetusel aprillist augustini, kus sõitjatel on võimalus võistelda tuntud ringradadel Ühendkuningriigis ja Saksamaal ning väga eriline viies võistlus, mille kuupäev kinnitatakse lähinädalatel. .

2016. aasta Jaguar Heritage Challenge Race Seriesi kinnitatud kuupäevad:

• Doningtoni ajaloofestival: 30. aprill – 2. mai
  • Brands Hatch Super Prix: 2. ja 3. juuli
  • Nürburgringi Oldtimer Grand Prix: 12.–14. august
  • Oulton Park: 27.-29. august

2015. aastal oli esindatud suur valik Jaguari ajaloost pärit mudeleid, sealhulgas Sir Jackie Stewartile kuulunud E-Type (SSN 300), mida juhtisid Mike Wilkinson ja John Bussell – võitis Oulton Parkis lõppenud üldvooru. Koos muljetavaldava D-tüüpi Mkl ja Mklli valikuga esindasid E-Type, XK120 ja XK150 kaubamärgi kõige ikoonilisemaid klassikuid. Uue võistluskalendri väljakuulutamine langeb kokku Jaguar Heritage Challenge 2015 auhindade võitjate väljakuulutamisega, tunnustades põnevat meeldejääva ajaloolise võidusõiduhooaega.

Täiesti soliidse ja tähelepanuväärse hooaja teinud üldvõitjaks tuli Andy Wallace ja tema MkI salong. Kahe teise kohaga esimeses sõidus Donington Parkis ja Brands Hatchis saavutas Andy kolm B-klassi võitu, mis tõi talle lõpparvestuses maksimaalsed punktid.

"On au saada aastal maksimaalne auhind Jaguari pärandi väljakutse , kuna oli tohutult lõbus võistelda nii paljude andekate sõitjatega, aga ka nii mitmekesisel Jaguar Heritage mudelite ruudustikul. Ma ei jõua ära oodata, millal saan 2016. aasta väljakutsel naasta konkurentsi väljakutse juurde. | Andy Wallace

Tulles tagasi tulemuste juurde, lõpetas Bob Binfield üldarvestuses teisena. Binfield oma muljetavaldava E-Type'iga saavutas kõigis viies sõidus esikoha, kaks teist kohta ja kolmanda koha, kuid ei suutnud Brands Hatchil kvalifitseeruda. John Burton tõusis autasustamistseremoonial poodiumile pärast seda, kui saavutas kaks suurejoonelist võitu Brands Hatchis ja Oulton Parkis ning teise koha Nürburgringil.

VAATA KA: Bailloni kollektsioon: sada klassikat, mis on jäetud aja meelevalda

Võitjad said auhinnaks Bremonti käekella Jaguari kollektsioonist ja Globetrotteri pagasikomplekti. Sarja Spirit of the Series eriauhinna pälvis ka Martin O'Connell, kes osales viiest osavõistlusest neljal ja sai suurepärase stardi, võites oma kategooria ja üldarvestuse esimeses voorus. Õnn polnud aga tema poolel ja kolm mehaanilist probleemi sundisid teda kolm järelejäänud võistlust pooleli jätma. Ta näitas alati suurepäraseid sõiduoskusi ja isegi boksi sõites oli ta kõikidel sõitudel liidrikohal.

„Koos Heritage Partsi osade ja sõidukite restaureerimisega on Jaguar Heritage Challenge eesmärk toetada ja edendada kirge Jaguari kaubamärgi ja selle ikooniliste mudelite vastu. Võistlused ja ratturite vaheline sõprus oli midagi fantastilist tunnistajaks ja andis väljateenitud austusavalduse kaubamärgi rikkalikule võistluste sugupuule. | Tim Hanning, Jaguar Land Rover Heritage'i juht

Ratturid, kes soovivad osaleda 2016. aasta meistrivõistlustel, võivad külastada uue hooaja spetsiifilist veebisaiti aadressil http://www.hscc.org.uk/jaguar-heritage-challenge, et saada täpsemat teavet osalemise kohta.