24 tundi Le Mansi. Toyota kahekordistab ja poodiumi sulgeb Alpine

Toyota Gazoo Racing oli 2021. aasta Le Mansi 24-tunnise sõidu suurvõitja, tagades müütilises kestvussõidus "topelt". Jaapani koondisele oli see neljas järjestikune võit. Auto number 7, mille roolis olid Kamui Kobayashi, Mike Conway ja José Maria Lopez, kulges praktiliselt veatult ja probleemideta.

Jaapani marki number 8 autol, mida juhtisid Hartley, Nakajima ja Buemi, oli kogu võistluse jooksul probleeme ja parim, mis ta suutis, oli teine koht, mis lubas tõusva päikese riigi tootjale siiski suurepärast esitust.

Kolmandal kohal oli “kodu” võistkond Alpine Elf Matmut Endurance Team koos André Negrão, Maxime Vaxivière ja Nicolas Lapierre’iga, kes viisid Prantsusmaa lipu poodiumile.

Alpine (numbriga 36) on alati olnud väga järjekindel kogu 24 tunni jooksul, kuid mõned nende sõitjate vead (millest üks võistluse esimesel tunnil) dikteerisid "õnne" Prantsusmaa meeskonnale, kes hiljem möödus ühest Scuderia Glickenhausi autod ei loovutanud kunagi kolmandat kohta.

Alpi päkapikk Matmut Le Mans

Sel aastal Le Mansis debüüdi teinud Põhja-Ameerika tiim Scuderia Glickenhaus saavutas neljanda ja viienda koha, kusjuures Luis Felipe Derani, Olivier Pla ja Franck Mailleux moodustatud sõitjate kolmik tunnistas end mõlemast kiireimaks.

Team WRT auto number 31, mille roolis Robin Frijns, Ferdinand Habsburg ja Charles Milesi, oli LMP2 parim, kindlustades kokkuvõttes kuuenda koha, pärast “kaksikautot”, number 41 (Robert Kubica, Team WRT Louis Deletraz ja Ye Yifei). katkestas viimasel ringil.

Belgia meeskonna duubel LMP2 arvestuses tundus garanteeritud, kuid selle loobumise tulemusena saavutas JOTA Spordi nr 28 auto teise koha, mille roolis olid sõitjad Sean Gelael, Stoffel Vandoorne ja Tom Blonqvist. Panis Racingu 65. autol sõitev kolmik Julien Canal, Will Stevens ja James Allen saavutas kolmanda positsiooni.

GTE Pro puhul naeratas võit Ferrari, AF Corse'i auto number 51 (piloodid James Calado, Alessandro Pier Guidi ja Côme Ledogar) kinnitas end konkurentsi vastu.

Ferrari Le Mans 2021

Teise koha saavutas Antonio Garcia, Jordan Taylori ja Nicky Catsburgi Corvette ning kolmanda koha sai ametlik Porsche, mille roolis Kevin Estre, Neel Jani ja Michael Christensen.

Ferrari võitis ka GTE Am kategoorias AF Corse meeskonna autoga number 83, mille roolis François Perrodo, Nicklas Nielsen ja Alessio Rovera.

Õnnetu portugallane…

JOTA Sporti auto nr 38, mille roolis oli portugallane António Félix da Costa (meeskonnas Anthony Davidson ja Roberto Gonzalez), oli üks suuri favoriite võita LMP2-s, kuid tema lootused said ka allpool. varakult, suutmata ületada lõplikku 13. kohta (kaheksas LMP2 kategoorias).

United Autosports

Filipe Albuquerque, kes sõitis United Autospordi numbriga 22 koos Phil Hansoni ja Fabio Schereriga, võitles isegi üleöö LMP2 klassis liidrikoha eest, kuid boksipeatuses tekkinud generaatori probleem põhjustas viivituse, mida enam kunagi ei taastunud, viies Portugali piloodi esikoha. auto kategoorias mitte rohkem kui 18. kohale.

GTE Pro puhul jäeti üleöö maha HUB Racing Porsche, mis startis teivaspositsioonilt ja mille roolis oli portugallane Álvaro Parente.