Fernando Alonso võitis Daytona 24 tunni sõidu

Pärast vormel-1 maailmameistriks saamist (kaks korda), Le Mansi 24-tunnise sõidu ja peaaegu Indianapolise 500 miili võitmist, Fernando Alonso lisas oma kollektsiooni veel ühe trofee: Daytona 24 tundi.

Tugeva vihmaga võistlusel tuli Fernando Alonso ja tema meeskonna Wayne Taylor Racingu võit enne tähtaega. Kui 24 tunni pikkuse võistluse läbimiseks oli aega umbes 1 tund ja 57 minutit, oli võistlussuund sunnitud võistluse katkestama tugeva vihmasaju tõttu.

Võistluse katkestamise hetkel juhtis võistlust Fernando Alonso, kes sõitis Cadillac DPi-ga, olles veidi varem edestanud endise vormel-1 piloodi Felipe Nasri.

See tähendab, et pärast enam kui tunniajalist võistlussuuna otsuse ootamist saabus kinnitus: võistlust ei jätkata ja seetõttu Selle aasta kestvusala võitsid Fernando Alonso, Renger van der Zande, Kamui Kobayashi ja Jordan Taylor.

Fernando Alonso meeskond 24 tundi Daytonast

Portugali keel tagasihoidliku esitusega

Selle võiduga alistas Fernando Alonso meeskond mullu võitnud portugallaste João Barbosa ja Filipe Albuquerque'i. Sellel võistlusel jäi rahvuslik duo end tehniliste probleemidega “kummitama”. Veel kvalifikatsioonis viisid Cadillac DPi pidurite probleemid meeskonna starti 46. kohalt ja tabelis viimasel kohal.

Telli meie Youtube'i kanal

Võistluse ajal sundisid valgustussüsteemi probleemid Action Express Racingi Cadillac DPi, millega sõitsid João Barbosa ja Filipe Albuquerque, mõne boksipeatuseni, mis viis nad üheksandale positsioonile, võitjast 20 ringi kaugusel. Võistluste teine portugallane Pedro Lamy sai 22. koha, sõites GTD kategoorias Ferrariga.

Kahju, et me ei läbinud võistlusdistantsi, kuid olime öösel, päeval ees, kui rada oli kuiv või märg, nii et arvan, et väärisime seda mõnes mõttes.

Fernando Alonso

Selle võiduga liitus Fernando Alonso Phil Hilli (1964) ja Mario Andrettiga (1972) vormel-1 maailmameistrite piiratud grupis, kes võitis Daytona 24 tunni sõidu. Nüüd peab hispaanlase eesmärk olema vallutada 500 miili Indianapolis ja see, mida nad kutsuvad "Moospordi kolmikkroon" : võit Le Mansi 24 tunni sõidul, Monaco Grand Prix’l ja Põhja-Ameerika võidusõidul, mis on siiani õnnestunud vaid britt Graham Hillil.