Kínai GP. Mi várható a történelem 1000. Nagydíjától?

A 2019-es Forma-1-es naptár harmadik tesztje, a kínai nagydíj , amelyet a sanghaji körpályán játszottak, idén több ok van az érdeklődésre, mint a pályán megszokott versenyek. Ez lesz az 1000-es Grand Prix (igen, tudjuk, hogy van némi vita ezzel kapcsolatban, de kövessük az FIA által meghirdetett értékeket).

Összességében, és amióta a Forma-1 GP-ket vitatják, 65 607 kört tettek meg, és 32 ország adott otthont a „Forma-1-es cirkusznak”, 68 olyan pályával, ahol már vitatták a legjobb motorsport-modalitású GP-ket. Ami az első Forma-1-es futamot illeti, az 1950-re nyúlik vissza, és Silverstone-ban rendezték meg.

Ami a győzelmeket illeti, annak ellenére, hogy a mai napig 999 Forma-1-es futamot vitatták meg, mindössze 107 pilóta állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, és összesen csak 33-nak sikerült bajnoki címet szereznie. Ami a „szerencsések” számát illeti, akik az eddig megrendezett 999 Forma-1-es futamból legalább egyen indulni tudtak, ez 777 pilóta.

a sanghaji körút

Az 5451 km hosszúságú Kínai Nagydíjat 16 éve rendezik ott. A leggyorsabb kör továbbra is Michael Schumacheré, aki 2004-ben 1 perc 32.238 mp-es időt ért el egy Ferrarival. Ami a győzelmek számát illeti, az élen (kiemelve) Lewis Hamilton áll, aki már ötször nyert ott.

Iratkozzon fel hírlevelünkre

Csapatokat tekintve a kínai kör legeredményesebbje a Mercedes, összesen öt győzelemmel. Még mindig a csapatokról beszélünk, és a Mercedesével teljesen ellentétes szélsőségesen jön a Minardi, amely 2005-ben, 20 év után a rajtrácson játszotta utolsó Forma-1-es versenyét ezen a pályán.

Mi várható?

Az 1000. Forma-1-es futamra emlékező Kínai Nagydíj nagy attrakciója ellenére az igazi érdekességek a pályán lesznek.

Sportszinten a Mercedes/Ferrari párharc áll a reflektorfényben, a német márka idén már két győzelemmel számol (megosztva a két pilótája között), míg a Ferrari a legjobb eredményt mutatja Charles Leclerc harmadik helyén Bahreinben, még akkor is, ha látjuk. motorja gyakorlatilag tönkreteszi magát.

Annak érdekében, hogy ilyesmi ne ismétlődhessen meg Kínában, a Ferrari úgy döntött, hogy visszatér az SF90 motorvezérlő egységeinek egy régebbi specifikációjához.

Az elveszett megbízhatóságot keresi a Renault is, amelynél mindkét autó feladta Bahreinben, így minden autóban lecserélte az MGU-K-kat a motorjára (beleértve a McLarent is), sőt még Nico Hülkenberg autójának motorjára is.

Az is érdekes lesz látni, hogyan fog fejlődni Lando Norris, miután a McLarent a hatodik helyre vitte Bahreinben, és hogy Pierre Gasly milyen mértékben tud majd pozitívabb eredményeket felmutatni.

A szabadedzések péntek hajnalban kezdődtek, a kvalifikációt szombaton reggel 7 órára (portugáliai idő szerint) tervezték. Az 1000. Nagydíj rajtja vasárnap reggel 7:10-re (a portugáliai szárazföldi idő szerint) kezdődik.