A 80-as évek bosszúja? Nem, csak egy aukció, tele álomautókkal

Egy egészen különleges aukció várja mindazokat, akik hozzánk hasonlóan felsóhajtanak egy múlt század 80-as, 90-es éveinek sportkocsiját látva. A Classic Car Auctions brit aukciós cég által szervezett aukció, amelyről beszélünk, december 1-jén lesz, és néhány egészen különleges modellt mutat be.

Olyan autókkal, mint a Renault 5 GT Turbo , a BMW M3 E30 valamint a két leghíresebb „népkupé” másolata, a Ford Capri ez egy Opel takaró , az a nehéz, hogy ne hagyjuk magunkat elragadni a vágytól, hogy minden felmerülő autóra licitáljunk.

A kedvezőbb árú sportautók mellett az Aston Martin, a Jaguar és a Porsche modelljei is kaphatók lesznek. Az aukcióra az Egyesült Királyság Warwickshire-i rendezvényközpontjában kerül sor. Bár az eladásra kerülő autók teljes listája megtalálható az árverező honlapján, úgy döntöttünk, hogy megspóroljuk a munkát, és kiválasztottuk azt a hét autót, amelyet szeretnénk megvásárolni, hátha egyetért a választásunkkal.

Renault 5 GT Turbo (1988)

Renault 5 GT Turbo

Listánkat ezzel kezdjük Renault 5 GT Turbo . Annak ellenére, hogy sajnos sokan a rossz tuning karmai közé kerültek, még mindig lehet találni néhány eredeti állapotú példányt. Ez a december 1-jén kapható termék jó példa erre.

A Japánból importált, balkormányoson mindössze 43 000 km van a kilométer-számlálón. Új abroncskészlet is van felszerelve, és annak ellenére, hogy a karbantartási előzmények csak részlegesek, az aukcióvezető elmondása szerint ez nemrég kapott értékelést, készen áll a gördülésre.

Értéke: 15 ezer-18 ezer font (16 ezer-20 ezer euró).

BMW M3 E30 (1990)

BMW M3 E30

Ez is elérhető lesz az aukción BMW M3 E30 , amely nagy valószínűséggel már régen túljutott az amortizációs görbéjén. Ez a német sportautó 2016-ban kapott új fényezést, teljes felújítást, beleértve a fékrendszert is. Összesen körülbelül 194 000 km-t tett meg élete során, de BMW-ről lévén szó, úgy gondoljuk, hogy ez nem lesz nagy probléma.

Értéke: 35 ezer-40 ezer font (39 ezer-45 ezer euró).

Porsche 911 SC Targa (1982)

Porsche 911 SC Targa

Ezt Porsche 911 SC Targa a közelmúltban 30 000 font (kb. 34 000 euró) értékben restaurálták, és ez figyelemre méltó. Hibátlan állapotú és felújított motorral ez a Porsche még sok évig kitart, ami befektetésként biztos érték. Ez a konkrét példa 3,0 literes motorral és kézi sebességváltóval van felszerelve, és körülbelül 192 000 km-t tett meg, de ne feledje, hogy felújították, így a futásteljesítmény csak az autó történetébe számít bele.

Értéke: 30 ezer-35 ezer font (34 ezer-39 ezer euró).

Ford Tickford Capri (1986)

Ford Capri Tickford

Sokak által európai Mustang néven ismert, a Ford Capri nagy sikert aratott az Egyesült Királyságban. Ez a példány, amely aukcióra kerül, a Tickford esztétikai készlettel van felszerelve (nagyon értékelik a fenséges földek), és nagyon agresszív levegőt mutat. Körülbelül 91 000 km-t tesz meg, és csak a bankok szintjén kell dolgozni, hogy versenyhelyzetben legyen.

2,8-as V6-os motorja van, amelyet turbó hajt, és lenyűgöző 200 LE-t ad le. Ez a Capri Bilstein lengéscsillapítókkal, önzáró differenciálművel és továbbfejlesztett fékekkel is fel van szerelve. Ez a példány egyike a mindössze 85 legyártott példánynak, így ritkaságát tekintve érdekes befektetésnek tekinthető.

Értéke: 18 ezer-22 ezer font (20 ezer-25 ezer euró).

Iratkozzon fel hírlevelünkre itt

Opel Blanket GTE Exclusive (1988)

Exkluzív Opel takaró GTE

A múlt század 70-es és 80-as éveiben a Opel takaró a Ford Capri egyik fő versenytársa volt. Ez a példány 26 évig volt ugyanannak a tulajdonosnak a kezében, és a Manta utolsó gyártási évéből (1988-ból) származik, körülbelül 60 000 km-t tett meg. A 2,0 literes, 110 LE-s motorral felszerelt Manta Exkluzív felszereltségi szinttel és Irmscher karosszériakészlettel is rendelkezik, amely kettős fényszórót, hátsó légterelőt és Recaro üléseket kínál.

Értéke: 6 ezer-8 ezer font (9600-13 ezer euró).

Volkswagen Golf GTI Mk2 (1990)

Volkswagen Golf GTI Mk2

Két hátul húzódó sportkocsi után a hot hatch képviselőjét hozzuk nektek. Ez a Golf GTI Mk2 mindössze 37 000 km-t tett meg élete során, és teljes felülvizsgálati előzményekkel rendelkezik. 1,8 literes, 8 szelepes motorral szerelték fel, és úgy néz ki, készen áll további 37 000 km megtételére.

Értéke: 10 ezer-12 ezer font (11 ezer-13 ezer euró).

Audi Quattro Turbo 10v (1984)

Audi Quattro

Ha Ön rally rajongó, ez az Audi Quattro Turbo a megfelelő választás. Körülbelül 307 000 km, de ne ijedjen meg a futásteljesítménytől. Ezt a két éve festett Audit naprakészen karbantartották, és úgy néz ki, készen áll arra, hogy napi szinten megküzdjön az úton vagy bármely rally szakaszon.

A rally világának ez az ikonja 2,1 literes, 10 szelepes soros öthengeres motorral van felszerelve, kézi sebességváltóval kombinálva, körülbelül 200 lóerővel.

Értéke: 13 ezer-16 ezer font (14 ezer-18 ezer euró).

BMW 840Ci Sport (1999)

BMW 840 Ci Sport

A vége felé az összes kiválasztottunk közül a legfrissebb autót hagytuk önöknek. Amikor az új BMW 8-as sorozat hamarosan megérkezik, elcsábítanak minket elődje elegáns vonalai. Ezt BMW 850 ci Sport abból a korszakból származik, amikor a német márka még stílusos autókat alkotott (a BMW X7-tel ellentétben).

A 4,4 l-es V8-as motorral és ötfokozatú automata sebességváltóval szerelt példán Alpina kerekek és különféle kocsilogók is láthatók.

Értéke: 8 ezer-10 ezer font (9 ezer-11 ezer euró).

Olvass tovább