Lamborghini Huracán Performante vs Porsche 911 GT2 RS. Melyik a leggyorsabb?

Még mindig dúl a háború azért, hogy a leggyorsabb legyen. Ha egy egyenes vonalban olyan titánokat találunk, mint a Koenigsegg Agera és a Bugatti Chiron, amelyek elérik a fantázia birodalmába tartozó sebességet, és „gyorsabban, mint egy golyó” érik el őket, ha íveket adunk a keverékhez, akkor a korona kérői mások. .

A Lamborghini Huracán Performante elindította az ellenségeskedést a hiper Porsche 918 Spyder trónfosztásával a nürburgringi pályán, ütési idővel. 6:52 . Emlékezzünk rá, hogy a Performante, ahogy a neve is sugallja, a Huracán legerősebb változata (egyelőre). A szívó 5,2 literes V10 körülbelül 635 lóerőt ad le és középső hátsó helyzetbe kerül. A hatékonyságot az összkerékhajtás és az aktív aerodinamika garantálja.

Lamborghini Huracán Performante

De a Nürburgring a Porsche „udvarja”. Nem akarta végignézni a „bikákat”. A stuttgarti márka legutóbb a ballisztikus 911 GT2 RS-t mutatta be, amely egyszerűen a valaha volt legerősebb 911. A 700 LE-t a hathengeres boxer biturbóból nyerték ki lehetővé tette, hogy a Porsche minden mögött – a hátsó motor és a hátsókerék-hajtás – öt másodperccel megverje a Huracán idejét, az utolsó idő pedig 6:47. Az univerzumban helyreállt a rend.

Új párbaj, most Hockenheimben

Most a Sport Auto-nak lehetősége nyílt a kettőt egy időben tesztelni a jóval rövidebb, de nem kevésbé megerőltető hockenheimi pályán, szintén Németországban. A köridők alig több mint egy perc – a hockenheimi rövidzárlat mindössze 2,6 km –, a felület pedig sokkal simább, mint a „zöld pokol” kifejező gyűrődései.

Szóval lenyűgöző a különbség a két gép között. Először is mindkét versenyző legyőzte a korábbi leggyorsabb körbirtokost, a szélsőséges Lotus 3-Eleven-et. De ami végül meglepő volt, az az 1,7 másodperces különbség a 911 és a Huracán között ilyen rövidzárlatban.

Porsche 911 GT2 RS

Melyik volt a leggyorsabb?

A „természetes” rend uralkodott. A Porsche 911 GT2 RS felülmúlta a Lamborghini Huracán Performantét. 1 perc 3,8 mp-es időt teljesített, szemben a Huracán 1 perc és 5,5 mp-vel . Egy ilyen zárlaton kisebb különbség várható, a tizedek helyén — emlékezzünk arra, hogy a Nürburgring 20 km-én mindössze öt másodperc volt. De nem. A 911 GT2 RS egyszerűen lerombolható.