Bakuban megint nyersz, Mercedes? Mi várható az Azerbajdzsán GP-től?

Anonim

Az eddig lejátszott három futam után a Forma-1-es világbajnokság jelszava csak egy volt: a hegemónia. Ez az, hogy három tesztben három Mercedes győzelmet könyveltek el (kettő Hamilton és egy Bottas) és minden futamban a német csapatnak sikerült elfoglalnia a dobogó első két helyét.

Tekintettel ezekre a számokra és a Mercedes által mutatott jó időzítésre, felmerül a kérdés, hogy a Mercedes képes lesz-e elérni a negyedik egy-kettőt zsinórban, és lesz-e az első csapat a Forma-1 történetében, amely eléri-e az első és a második helyet a versenyen. az év első négy versenye?

Az ezüstnyilak hegemóniája elleni küzdelem fő csapata a Ferrari, de az igazság az, hogy Cavallino Rampante márkájú autója alulmúlta a várakozásokat, és ehhez a kérdéshez hozzáadódnak az ellentmondásos csapatmegrendelések, amelyek továbbra is Vettelt részesítik előnyben Leclerc ellen. a fiatal monacói pilóta negyedik helyébe került Kínában.

Lewis Hamilton Baku 2018
A tavalyi Azerbajdzsáni Nagydíj így ért véget. Idén is így lesz?

A bakui körverseny

Az első európai földön megrendezett futam (igen, Azerbajdzsán Európa része…), az Azerbajdzsán GP-t a mindig igényes városi körúton, Bakuban rendezik, amely a pálya tékozlója, ütközetekkel és balesetekkel, amelyen a Red Bull Max Verstappen versenyzői és Daniel tavaly is részt vett. Ricciardo ütközik egymással, vagy Bottas defekt miatt elveszíti a győzelmet.

Iratkozzon fel hírlevelünkre

Csak 2016-ban került be a Forma-1-be, a bakui pálya több mint 6003 km hosszú (ez a bajnokság leghosszabb városi pályája), 20 kanyart és a legkeskenyebb szakaszt tartalmaz, mindössze hét méter széles a 9-es és 10-es kanyar között. átlagos szélessége a 7. és 12. kanyar között mindössze 7,2 m.

Érdekes módon egyetlen pilóta sem nyerte meg kétszer ezt a Nagydíjat, és a jelenlegi rajtrácsból csak Lewis Hamilton és Daniel Ricciardo nyert ott. Ami a csapatokat illeti, Bakuban a legjobb rekord a Mercedesé, amely az elmúlt két évben megnyerte a futamot.

Mi várható?

A Mercedes és a Ferrari közötti „csata” mellett (amely még az SF90-et is frissítette) a Red Bull lehetőséget lát arra, hogy behatoljon a kettő közé, sőt az Azerbajdzsáni GP-re a Honda motorjának frissítését is bejelenti.

Hátrébb több csapat is megpróbálja majd kihasználni a szokásos (Bakuban nagyon gyakori) versenyzési incidenseket a továbbjutás érdekében. Ezek közül kiemelkedik a Renault, amelynél Ricciardo végre futamot végzett Kínában (és a 7. helyen), vagy a McLaren, amely azt reméli, hogy közelebb kerülhet az élmezőnyhöz.

A szabadedzések már elkezdődtek, és az igazság az, hogy egészen mostanáig… incidensek jellemezték őket, amikor George Russell a Williamsből nekiütközött egy aknafedélnek, és a pályát megtisztítani kényszerítette. Balszerencseként egy híd alatt zuhant le az együléses bokszba visszavivő vontatódaru. Az ütközés következtében a daru elszakadt, aminek következtében az olaj elveszett, ami elfolyt… találd ki… közvetlenül a Williams együléses autója felett! Nézd meg a videót:

Ami az Azerbajdzsán Nagydíjat illeti, a tervek szerint vasárnap 13:05-kor kezdődik (portugáliai idő szerint).