Stéphane Peterhansel megnyeri a Dakar 4. szakaszát

A mai nap kiegyensúlyozott versenyt ígért további nehézségekkel, de Stéphane Peterhansel bebizonyította, hogy „aki tudja, nem felejti el”.

Stéphane Peterhansel (Peugeot) meglepte a versenyt azzal, hogy stílusosan meghódította a 4. szakaszt, és 11 másodperc előnnyel teljesítette a Jujuy-pályát a második helyezett, a spanyol Carlos Sainz előtt. Ami Sébastien Loebet illeti, a pilóta a 3. helyen végzett, 27 másodperccel lemaradva a győztestől. A Peugeot így megszerezte a három dobogós helyet.

Peterhansel kiegyensúlyozott kezdés után a verseny második felében eltávolodott riválisától. A holnap folytatódó „Maratoni szakasz” első részén aratott győzelmével Peterhansel 33. győzelmét aratta a Dakaron (66., ha a motoros győzelmeket számoljuk).

KAPCSOLÓDÓ: Így született meg a Dakar, a világ legnagyobb kalandja

Az összetettben az élen a francia Sebastien Loeb áll a Peugeot 2008 DKR16 irányítóinál, Peterhansel nyomására, aki a második helyre került.

A motorokon Joan Barreda kezdettől fogva uralta a szakaszt, de a végén gyorshajtásért megbüntették. Így a győzelem végül a portugál Paulo Gonçalvesnek mosolygott, 2 óra 35 másodperc előnnyel Rúben Faria (Husqvarna) előtt.