Portugál Rally: Ogier vezető szerepet vállal

Sébastien Ogier összeszorította a "fogát", és visszaszerezte a Portugál Rally vezetését. Mikko Hirvonen most 38,1 másodperccel van lemaradva a Volkswagen pilótája mögött.

Mikko Hirvonen és Sébastian Ogier kari birkózásában a Ford pilótája egyértelműen teret veszít. Miután tegnap az élen végzett, Hirvonen elvesztette a vezetést a Portugál Rallyn egy ballisztikus Ogierrel szemben! Köztudott volt, ahogy a Volkswagen pilótája megtámadta az Algarve-vidéki különlegességeket, hogy célja csak egy volt: holnapra (utolsó napra) indulni a Rally kiemelkedő vezetésében.

A cím világbajnoka egyetlen nap alatt «masszív» 44,4 mp-et(!) nyert fő riválisával szemben. Kétségtelenül hangzatos erődemonstráció a Volkswagen csapatától.

A 3. hely megbeszélése is gyakorlatilag megoldódott. Mads Ostbergnek sikerült 20 mp-et nyernie. Dani Sordo Hyundaijához, amely a 4. helyen áll. Ez a nap különösen nehéz volt Ott Tanak (az alábbi képen) számára, aki kiváló rallyt futott (a 2. helyen végzett), mígnem lezuhant a malhão-i szakaszon.

Holnap lesz a Portugál Rally utolsó napja, három speciális verseny következik – egy São Brás de Alportel (16,21 km) és kettő Loulé (13,83 km).