A Civic Atomic Cup első Honda Civic Type R-jét már "megkínozták"

A visszaküldésért felelős Honda Civic Type R országos pályákra, a Civic Atomic Cup már „költözik”, és az elmúlt napokban a japán hot hatch hiteles „kínzások” alá került, hogy megőrizze a rá mindig is jellemző megbízhatóságot.

A dél-spanyolországi rekkenő hőségben – pontosabban a Monteblancói Körpályán – a Motor Sponsor, a Civic Atomic Cup szervezője hiteles „kilences futamnak” vetette alá a Civic Type R-t, a versenyre javasolt műszaki megoldások megbízhatósági tesztjén. verseny.

A tesztelt egység összesen több mint 100 kört tett meg az andalúz pályán, több mint 400 km-t tett meg mélységben, és a hőmérők 30°C feletti értékeket jeleztek, mindezt azért, hogy a határértékre szorítsák a kötelező Civic Atomic Cup készletet és a Toyo gumikat. R888R, amely minden Civic Type R-t felszerel a versenyben.

Polgári Atom Kupa
Még a hőség sem „zárja el” a Civic Atomic Cup Civic Type R-jét.

A teszt jelesre sikerült

Annak ellenére, hogy a tesztelt egységnek a „nuestros hermanos” vidékein kellett megküzdenie a nehéz körülményekkel, ennek az igényes tesztsorozatnak az értékelése őszintén pozitív volt, a pályán megtett 400 km-en nem volt hely semmilyen technikai megjegyzésnek.

Ez nemcsak a TRS által javasolt és az Atomic által szállított készlet megbízhatóságát bizonyítja, hanem magának a Civic Type R-nek is. Apropó, ebben a „kínzó” tesztben a japán modellt a pályán nyújtott teljesítménye is lenyűgözte. valami, ami a japán modell számára nem ismeretlen.. Quaife automatikus blokkoló és Bilstein versenylengéscsillapítói. Ha kíváncsi volt, hogyan teljesített a Honda Civic Type R a teszt során, itt hagyjuk a videót.

A tesztsorozat végén a Motor Sponsor vezetője, André Marques nem titkolta elégedettségét és lelkesedését az új versennyel kapcsolatban, mondván: „Őszintén szólva, nem is lehetnénk elégedettebbek! Intenzív tesztnap volt, sok körrel és megtett kilométerrel, mindig versenytempóban. Gratulálunk a TRS-nek és az ATOMIC-nak az általuk nyújtott megoldásokkal végzett kiváló munkájukért!”.

Ami a Civic Atomic Cup első nyilvános szereplését illeti, az ANPAC Super Challenge következő futamára, az Estoril Circuit-ra tervezik, amely a WTCR Race of Portugal program része, és 26-i hétvégén kerül megrendezésre. és június 27-én, és amelyben két Civic Type R sorakozik fel.