A Le Mans-i 24 órás verseny ismét meglepő

Anonim

Ahogy néhány éve valaki mondta, „csak a játék végén prognosztizálható”. És akárcsak a futball (elnézést az összehasonlításért), a Le Mans-i 24 órás verseny sem prognosztizálható.

A Toyota nagy kedvencként indult a világ legemblematikusabb állóképességi versenyének ezen a sorozatán, de a TS050 teljesítményét mechanikai problémák jellemezték – amelyek egyébként az LMP1 kategória összes autójára kiterjedtek.

Leszállt az éjszaka, és a problémák a Toyotán is. És amikor újra kisütött a nap, erősebben ragyogott a stuttgarti autók fehér, fekete és vörös fényezése. A Toyota bokszában az arcok rémültek voltak. A pályán a Porsche 919 Hybrid #1 vezette a 85. Le Mans-i 24 órás versenyt.

De még a Porsche 919 Hybrid #1 pilótáinak óvatos tempójával sem sikerült elkerülni a V4-es motor mechanikai problémáit, amelyet úgy tűnik, hogy nem úgy alakították ki, hogy ellenálljon a La Sarthe pályáján tapasztalt magas hőmérsékletnek. . Négy órával a verseny vége előtt a Porsche első számú autója a hőmotorral kapcsolatos probléma miatt kiállt.

A nyúl és a teknős története

Az LMP1-es kategóriában az összes (!) autót érintő problémákkal szembesülve az LMP2-es kategóriában egy „teknősbéka” vállalta a verseny költségeit. Jackie Chan DC Racing Team Oreca #38-ról beszélünk – igen, ez az a Jackie Chan, akire gondol… – Ho-Pin Tung, Thomas Laurent és Oliver Jarvis pilótái. Az Oreca #38 vezette a versenyt alig több mint egy órával a verseny vége előtt.

Kétségtelenül a 24 órás Le Mans-i verseny egyik szenzációs csapata, hiszen az LMP2-es kategória diadala mellett az LMP1-es kategória „szörnyeinek” kezdetben fenntartott pozícióját elfoglalva abszolút második helyezést is elértek. De Le Mans-ban a győzelmet nem lehet természetesnek venni, sem a vereséget…

Jackie Chan DC Racing Team Oreca #38

tudni, hogyan kell szenvedni

Volt egy csapat, amely tudta, hogyan kell szenvedni. A Porsche 919 Hybrid #2 mechanikájáról és vezetőiről (Timo Bernhard, Brendon Hartley és Earl Bamber) beszélünk. Egy autó, amely az utolsó helyre került, miután a verseny első részében megsérült az első villanymotor.

Nyilván minden elveszett. Látszólag. De a 919 Hybrid #1 visszavonásával az utolsó Porsche a pályán meglátta a lehetőséget, hogy megtámadja az élmezőnyt, és támadást indított a Jackie Chan DC Racing csapat 1. helye ellen. Valamivel több mint egy órával a verseny vége után ismét egy Porsche vezette a versenyt. Ennek a kiadásnak az első vesztesei azok voltak, akik végül diadalmaskodtak. És ez?

A pilóták, Timo Bernhard, Brendon Hartley és Earl Bamber szerelőiknek köszönhetik ezt a győzelmet.

Bár úgy tűnhet, ez nem az égből esett győzelem, a megmaradt LMP1 hibája miatt. Ez az ellenállás és a kitartás győzelme volt. Győzelem a pályán és azon kívül is. A pilóták, Timo Bernhard, Brendon Hartley és Earl Bamber szerelőiknek köszönhetik ezt a győzelmet, akiknek alig több mint egy óra alatt sikerült kicserélniük a 919 Hybrid villanymotorját a kezdeti meghibásodás után. Ugyanezzel a problémával szembesült, az egyetlen Toyotának, amelyik befejezte a versenyt, két órába telt elvégezni ugyanazt a javítást.

GTE PRO és GTE Am

A GTE PRO kategóriában is volt dráma. A verseny csak az utolsó körben dőlt el, amikor egy defekt kiütötte Jan Magnussent, Antonio Garciát és Jordan Taylor Corvette C7 R #63-asát a győzelemért folytatott küzdelemből. A győzelem végül megmosolyogtatná az Aston Martint, Jonathan Adam, Darren Turner és Daniel Serra.

A GTE Am kategóriában Dries Vanthoor, Will Stevens és Robert Simth Ferrarija nyerte a JMW Motorsport Ferrariját. Az osztály dobogóját Marco Cioci, Aaron Scott és Duncan Camero zárta a Spirit of Race Ferrari 488 #55-ösével, valamint Cooper McNeil, William Sweedler és Towsend Bell a Scuderia Corsa Ferrari 488 #62-ével.