15 tény, amit nem tudtál a Porsche Le Mans-i győzelméről

Anonim

Ezen a hétvégén a Porsche megszerezte 18. győzelmét a Le Mans-i 24 órás versenyen. Egy olyan kiadás, amely a valaha volt egyik legvitatottabb kiadásként vonul be a történelembe.

A stuttgarti márka 15 tényt és adatot közölt a 84. Le Mans-i 24 órás versenyen való részvételéről. Nagyon érdekes információ, amely lehetővé teszi, hogy egy újabb elképzelést kapjon arról, hogy milyen erőfeszítésekre van szükség a gépektől és a vezetőktől a világ állóképességének királynőjeként.

Tudtad, hogy…

1. tény - A győztes csapat, Romain Dumas (FR), Neel Jani (CH) és Marc Lieb (DE) a 2-es autóval 384 kört teljesített összesen 5233,54 kilométeren.

2. tény - A 2-es autó (győztes) 51 körig, míg Timo Bernhard (DE), Brendon Hartley és Mark Webber (AU) 1-es autója 52 körig vezette a versenyt.

3. tény - A biztonsági autós időszakok és a lassú területek miatt sok csökkentett sebességű szakasz miatt a versenyen megtett táv közel 150 km-rel kevesebb volt 2015-höz képest.

4. tény - A 384 körből 327-ben a 2-es autó maximális versenytempót tudott elérni.

5. tény - A versenyen összesen négy biztonsági autós periódus volt (16 kör) és 24 lassúnak jelölt zóna.

6. tény - A 2-es autó összesen 38 percet és öt másodpercet töltött a boxban tankolás és gumicsere miatt. A vízszivattyú cseréje és az ebből eredő károk javítása miatt az 1-es autó összesen két óra 59 perc és 14 másodpercig volt a boxban.

LÁSD MÉG: A valaha látott legmenőbb Porsche részletesen

7. tény - A győztes Porsche 919 Hybrid átlagsebessége 216,4 km/h volt, a versenyző Porsche végsebessége 333,9 km/h volt, amelyet Brendon Hartley az 50. körben ért el.

8. tény - A Porsche 919 Hybrid felépült, és körönként 2,22 kWh-t használt. Ha erőműről van szó, akkor egy családi ház 3 hónapig kaphatna áramellátást.

9. tény – A 2-es autó 11 garnitúra gumit használt a versenyen. Az első gumiabroncs nedves volt, a többi sima volt.

10. tény - A gumikészlettel megtett leghosszabb táv 53 kör volt, Marc Lieb-el a volánnál.

11. tény - A Porsche csapat leggyorsabb boxkiállása gumi- és pilótacserével együtt 1:22,5 perc volt, míg a tankoláshoz szükséges leggyorsabb boxkiállás 65,2 másodperc alatt történt.

12. tény - A győztes Porsche sebességváltóját 22 984 alkalommal használták (váltók és redukciók) a verseny 24 órája alatt.

13. tény - A lehető legjobb láthatóság érdekében a prototípusok szélvédőjén négy réteg védelem volt, amelyeket szükség esetén eltávolítottak.

14. tény - A 2-es autóból 32,11 gigabájt adatot továbbítottak a boxba a 24 óra alatt.

15. tény – Az FIA tartós világbajnokság 3 fordulója után, Le Mans-ban dupla pontokkal, a Porsche vezeti a bajnokságot 127 ponttal, mögötte az Audi (95) és a Toyota (79). A pilóták világbajnokságán Dumas/Jani/Lieb 94 pontot szerzett és 39 pontos különbséggel vezet. Bernhard/Hartley/Webber 3,5 ponttal a 19. helyen állnak.

Kép és videó: Porsche