A Nissan Leaf nyert az első portugál EcoRally-n

Először Portugáliában, az FIA Elektromos és Alternatív Energia Világbajnokság negyedik szakasza, Eneko Conde pilóta és Marcos Domingo navigátor duó győzelmét diktálta.

A debütáló AG Parayas Nissan #ecoteam csapatnál és egy Nissan Leaf 2.Zero volánja mögött dolgozó spanyol csapat a verseny két szakaszát teljesítette, kilenc különlegességgel és összesen 371,95 km-rel, ebből 139,28-at időzített, mindössze 529 büntetőpont – szemben a második helyezetté 661 ponttal.

„Örülünk, hogy nyertünk” – mondta Eneko Conde, az AG Parayas Nissan #ecoteam pilótája. Hozzátéve, hogy „ez olyan eredmény volt, amire nem számítottunk, figyelembe véve az ezen az első Portugál EcoRallyn részt vevő versenyzők és járművek magas színvonalát. Szerencsére a Nissan Leaf 2.Zero ismét megmutatta a benne rejlő lehetőségeket, számos, a rally történetébe beírt szakaszon keresztül.”

Nissan Ecoteam Portugal EcoRallye 2018

A Nissan Iberia kommunikációs igazgatója, Corberó azt feltételezte, hogy "nem is kívánhatnánk jobb nemzetközi debütálást a Nissan #ecoteam számára az új Nissan Leaf 2.Zero-val."

2007 óta nulla kibocsátású bajnokság

A kizárólag nem környezetszennyező, alternatív energiával, például elektromos árammal meghajtott járműveknek szentelt bajnokság, amely 2016-ig az FIA Alternative Energies Kupa nevet viselte, az elektromos és új energiák világbajnokság idén 2018-ban összesen 11 szakaszból áll. 11 országban, teljes egészében európai földön.

Ez a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) által szervezett világbajnokság három kategóriára oszlik: az elektromos járművek szabályossági kupája, a napelemes járművek napelemes kupája és az E-karting, illetve a pályákon, rámpákon és ralikon rendezett világbajnokság. , más szóval az elektromos gokartok bajnoksága.

KÖVESSEN MINKET A YOUTUBE-ON Iratkozz fel csatornánkra

A 2007-ben indult FIA Elektromos és Alternatív Energia Világbajnokság utolsó bajnoka 2017-ben az olasz Walter Kofler/Guido Guerrini duó volt Teslában.