24 órás Le Mans. A Toyota páros, az Alpine pedig zárja a dobogót

A Toyota Gazoo Racing lett a 2021-es Le Mans-i 24 órás verseny nagy nyertese, garantálva a „duplát” a mitikus állóképességi versenyben. Ez volt a negyedik sorozatbeli győzelme a japán csapatnak. A 7-es számú autó, amelyben Kamui Kobayashi, Mike Conway és José Maria Lopez ült a volánnál, gyakorlatilag hibátlan és problémamentes versenyt futott.

A Hartley, Nakajima és Buemi által vezetett japán márka 8-as autójának a futam során gondjai voltak, és a legjobb, amit megszerezhetett, a második hely volt, ami így is kiváló teljesítményt tesz lehetővé a felkelő nap országának gyártója számára.

A harmadik helyen a „hazai” csapat, az Alpine Elf Matmut Endurance Team végzett, ahol André Negrão, Maxime Vaxivière és Nicolas Lapierre vitte fel a francia zászlót a dobogóra.

Az Alpine (36-os számú) mindig is nagyon következetes volt a 24 óra alatt, de a pilótáik néhány hibája (amelyek közül az egyik a verseny első órájában) megszabta a francia csapat "szerencséjét", amely később megelőzte az egyiket. a Scuderia Glickenhaus autói soha nem adták fel a harmadik helyet.

Alpesi manó Matmut Le Mans

A Scuderia Glickenhaus, a Le Mans-ban idén debütáló észak-amerikai csapat megszerezte a negyedik és ötödik helyet, a Luis Felipe Derani, Olivier Pla és Franck Mailleux alkotta pilótahármas pedig mindkettőből a leggyorsabbnak bizonyult.

A Robin Frijns, Ferdinand Habsburg és Charles Milesi által vezetett Team WRT 31-es autója volt az LMP2 legjobbja, és megszerezte a hatodik helyet összesítésben, a 41-es „ikerautó” (Robert Kubica, a Team WRT-s Louis Deletraz és Ye Yifei) után. az utolsó körben visszavonult.

A belga csapat duplája az LMP2-ben garantáltnak tűnt, de ennek a felhagyásnak köszönhetően a JOTA Sport 28-as autója a második helyet érte el, Sean Gelael, Stoffel Vandoorne és Tom Blonqvist versenyzőkkel a volánnál. A harmadik helyen a Julien Canal, Will Stevens és James Allen trió végzett a Panis Racing 65-ös autójával.

A GTE Pro-ban a győzelem a Ferrarira mosolygott, az AF Corse (James Calado, Alessandro Pier Guidi és Côme Ledogar pilótái) 51-es számú autója kiállt a verseny ellen.

Ferrari Le Mans 2021

A második helyen Antonio Garcia, Jordan Taylor és Nicky Catsburg Corvette, a harmadik helyen pedig a Kevin Estre, Neel Jani és Michael Christensen által vezetett hivatalos Porsche végzett.

A Ferrari a GTE Am kategóriában is nyert az AF Corse csapat 83-as autójával, amelyet François Perrodo, Nicklas Nielsen és Alessio Rovera vezetett.

Szerencsétlen portugál…

A JOTA Sport 38-as autója, amelynek a volánnál a portugál António Félix da Costa (Anthony Davidson és Roberto Gonzalez csapatában) volt az egyik nagy favorit a győzelemre az LMP2-ben, de reményei alább is elfogytak” korán, nem sikerült túllépni a végső 13. helyen (nyolcadik az LMP2 kategóriában).

United Autosports

Filipe Albuquerque, aki a United Autosport 22-es számú autóját vezette Phil Hansonnal és Fabio Schererrel, még az éjszaka folyamán az élmezőnyért küzdött az LMP2-es osztályban, de a bokszkiállás közbeni generátorprobléma olyan késést okozott, amelyet soha nem lehetett helyrehozni, így vezette a portugál pilótát. autó a kategória legfeljebb 18. helyére.

A GTE Proban egyik napról a másikra elhagyták a pole pozícióból induló HUB Racing Porsche-t, amelynél a portugál Álvaro Parente állt a volánnál.