Melyik a gyorsabb: egy McLaren 720S Spider, egy Ariel Atom 4 vagy egy BMW S1000RR?

Első pillantásra abszurdnak tűnhet az a gondolat, hogy egy olyan szuperautót, mint a McLaren 720S Spider, egy olyan könnyű sportkocsit, mint az Ariel Atom 4, és egy olyan motorkerékpárt, mint a BMW S1000RR, összehasonlítsunk. De mi van akkor, ha a cél az, hogy megtaláld a leggyorsabb utat a szélben lévő hajjal? Ebben az esetben van értelme az összehasonlításnak?

Értelmes vagy sem, az igazság az, hogy az Autocar úgy döntött, hogy megtudja, melyik a leggyorsabb a három javaslat közül egy gyorsulási versenyen. Így a McLaren 720S Spider 4,0 literes bi-turbós V8-asával mutatkozott be, amely 720 lóerő leadására képes, és 2,9 másodperc alatt 0–100 km/órát tesz lehetővé, és eléri a 341 km/órát.

Az Ariel Atom 4 viszont kis súlyú (mindössze 595 kg) és a Civic Type R-től örökölt 2.0-s turbóval rendelkezik, 320 LE teljesítménnyel, így 2,8 másodperc alatt éri el a 100 km/h-t és 260 km/h-t a maximális sebességről. Végül a BMW S1000RR 1,0 literes négyhengeres, szívó, 207 LE-vel rendelkezik, amely mindössze 197 kg-ot tesz ki.

A drag verseny(ek) eredményei

Az Autocar összesen két gyorsulási versenyt hajtott végre. Az első 1/4 mérföldet tett meg (és még meg is ismétlődött), míg a második fél mérföldet tett meg. Nos, ha az első futamban még a BMW-nek is mosolygott a győzelem, akkor a másodikban a McLarené, és mindkét esetben az Ariel Atom 4 mindig utolsóként ért célba.

Iratkozzon fel hírlevelünkre

A legkíváncsibb az, amikor az Autocar által elért értékeket figyeljük meg, amikor úgy döntött, hogy kizárja a sofőr reakcióidejét az egyenletből, csak az elért időt és sebességet méri telemetriával, vagyis "elfelejtette", ki volt az első. hogy elérjük a célt.

Az 1/4 mérföldes versenyen a 720S Spidernek csak 10,2 másodpercre volt szüksége ennek a távnak a megtételéhez, míg az S1000RR-nek (ami még nyert is) 10,48 másodpercre volt szüksége. A 1/2 mérföldes versenyen is kevesebb időre volt szüksége a McLarennek (15,87 mp a 16,03 mp ellenében).

Az Ariel Atom 4 annak ellenére, hogy a leglassabb, még egy, illetve két másodpercre van szüksége, mégis abszurd gyors marad...