A "World's Greatest Drag Race" visszatért, és nincs hiány kisteherautóban

Az észak-amerikai Motor Trend kiadvány által már „év végi hagyománynak számító” „World's Greatest Drag Race”-re idén kevesebb versenyzővel és… új szabályokkal került sor, amelyek továbbra is a bizarr 2020-as év következményei.

A szokásos tizenkét autó helyett az egyik legepikusabb gyorsulási versenyen mindössze nyolc autó versenyzett. Ráadásul a versenyző autók nem egy időben versenyeztek egymással, mint általában – az utolsó három versenyszámban nem volt elérhető a Vandenberg légibázison található, ehhez elég széles pálya.

Ehelyett párokba csoportosították őket egy kiütéses rendszerben, amíg el nem jutottak a két döntőshöz, akik aztán a „World's Greatest Drag Race” tizedik alkalommal megrendezett győztes „koronájáért” versengtek.

a versenytársak

A Motor Trend által népszerűsített gyorsulás idei kiadásán a szokásos szupersportok mellett egy már „kötelező” SUV, a Porsche Cayenne Turbo Coupe és egy nagyon amerikai pick-up is szerepelt, jelen esetben a radikális Ram 1500 TRX.

Iratkozzon fel hírlevelünkre

Ami a többi versenyzőt illeti, egy Lamborghini Huracan EVO AWD, egy Porsche 911 Turbo S, egy Chevrolet Corvette Stingray Z51, egy Ford Mustang Shelby GT500, egy Acura NSX (más néven Honda NSX) és egy Ferrari F8 Tributo sorakozott fel a gyorshajtásban.

Fogadunk, hogy már sejtette, melyik két döntős volt a jelenlévő több mint 5000 lóerős között. Megjegyzendő, hogy az utolsó verseny nem a klasszikus „negyed mérföld” (402 m), hanem a fél mérföld (804 m) volt. Melyik volt a leggyorsabb? Tudd meg a videóból: