Citroën C1 VISSZA 6 órakor Estorilban, videón

Nagyok voltak a várakozások a 6 órás Estoril versenyre, az utolsó pontozási tesztre C1 Learn & Drive Trophy . Autónk, a Razão Automóvel / Escape Livre csapatának kemény C1 #911-je végre közel került ahhoz, amit ideálisnak tartottunk.

Két óra edzés és hat óra futás alatt azonban bármi megtörténhet. És megtörtént.

Első ütközés, edzés. A hibás üzemanyagszint-mérő téves számításokhoz vezetett a felhasználandó üzemanyag mennyiségére vonatkozóan, ami rossz időzítést eredményezett – a 6 órás Estoril-t a késői 19. helyről kezdjük.

Citroën C1, C1 Learn & Drive Trophy, Estoril, 2019

Francisco Carvalhóval a volánnál azonban összeszedtük magunkat, elértük a 7. helyet, de az egymást követő előzések lelkesedésében egy későbbi fékezés működésbe hozta a kis C1-es ABS-ét, esélyt sem adva arra, hogy elkerüljük a kifutót – a második visszaesés.

Iratkozzon fel hírlevelünkre

A kavicsos út és a stewardok kései közbelépése, hogy visszaállítsák az autót a pályára, az asztal felén túl sodort minket. Anélkül, hogy leengedtük volna a karunkat, tartottuk a stratégiánkat, és folyamatosan visszaszereztük a helyeket – a verseny nagy részét a 15. pozícióban jártuk.

Amikor a 6 órás Estoril kockás zászlója leesett, a C1 Learn & Drive Trophy pontszámának utolsó tesztjén a kis C1 #911 összesítésben a 12. helyet szerezte meg, a Pro-Am kategóriában pedig a 8. helyet. Nem a várt eredmény, a Top 10-en belül, de ez volt a lehetséges eredmény.

Továbbra is nagyon elégedettek vagyunk a teljesítményünkkel, ez az első élmény csapatunk összes versenyzőjének, kivéve Francisco Carvalhót, aki kulcsjátékos volt a csapatban.

Tekintse meg a C1 Learn & Drive Trophy utolsó futamának kulisszáit közvetlenül a 911-es számú autó boxából, a Razão Automóvel / Escape Livre csapata által.