Bridgestone/First Stop Guard rally. Ilyen volt az utolsó kiadás is

Francisco Carvalho volt a legnagyobb nyertese annak, ami a Bridgestone/First Stop Guard Rally utolsó versenyeként vonult be a történelembe. A Clube Escape Livre szervezésében az idei rally június 28. és 30. között zajlott, és egy olyan verseny végét jelenti, amelynek eredete 1988-ig nyúlik vissza.

Az érzelmekkel teli hétvégén (nem csak a verseny, hanem a verseny búcsúja is, amely mindig is a Guarda régió népszerűsítését célozta az autón keresztül) Francisco Carvalho kamatoztatta tapasztalatait, és mindössze 47 735 másodperc alatt teljesítette a manőverezési tesztet a vezérlőknél. egy MINI-ből.

A szintén MINI volánja mögött ülő Nuno Antunes, a győzelem egyik favoritja, a második helyet szerezte meg 50,371 másodperces idővel. A harmadik helyezést João Batista szerezte meg egy Mercedes-Benz A osztályban. A másik csúcsot Fernando Batista, az első kiadás győztese jelentette, aki 80 évesen az 5. helyet érte el egy BMW vezérlőjénél.

A legjobb női teljesítményt Olga Pereira (Peugeot) mutatta be, aki 1 perc 02 másodperc alatt teljesítette az utat, őt közvetlenül követte Joana Castro (Renault) és Bianca Bessa a Fiat volánjánál.

Bridgestone Rally/First Stop Guard

A Ford Focus ismét jelen volt, ezúttal „csendesebb” változatban.

A szolidaritás erősödik

A kormányozhatósági teszt mellett, amelyre idén a Hotel Lusitânia közelében, és nem a városi övezetben került sor, a Bridgestone/First Stop Guarda Rallyt is, mint mindig, a 44 főből álló lakókocsival végzett közúti teszt is jellemezte. autók és 100 ember köti össze a Guardát Trancosóval.

Iratkozzon fel hírlevelünkre

Francisco Carvalho volt a Bridgestone/First Stop Guarda Rally utolsó versenyének nagy nyertese.

Ott a város polgármestere, Amílcar Salvador üdvözölte a résztvevőket, és ellátogathattak a Trancoso-i Történeti Fesztiválra is. Szombat este Guardában az Associação Hereditas volt a soron, hogy a résztvevőket vezetett körútra vigye Guarda történelmi központjának utcáin.

Könnyes szemmel zárjuk a Guarda népszerűsítésének és terjesztésének ezt a rendkívüli ciklusát a Bridgestone/First Stop Rallyn keresztül, amely azonban az elmúlt 30 évben mindig is egyszerűen a „Gárda Rallye” volt. Csak köszönetet mondunk mindenkinek, aki hozzájárult a Clube Escape Livre „márkájához”.

Luis Celínio, a Clube Escape Livre elnöke
Őrgyűlés

A Bridgestone/First Stop Guarda Rally történetének zárásaként a „Nicha – Mário de Araújo Cabral” című könyv aukciójára került sor, melynek felhalmozott értékét a portugál első F1-es versenyző, Mário Araújo Cabral támogatására szánják. a „Gárdagyűlés” számos kiadása.