Wraak van de jaren 80? Nee, gewoon een veiling vol droomauto's

Voor iedereen die net als wij zucht bij het zien van een sportwagen uit de jaren '80 of '90 van de vorige eeuw komt er een heel bijzondere veiling aan. De veiling waar we het over hebben, georganiseerd door het Britse veilingbedrijf Classic Car Auctions, vindt plaats op 1 december en zal een aantal zeer speciale modellen bevatten.

Met auto's als een Renault 5 GT Turbo , een BMW M3 E30 en ook kopieën van twee van de beroemdste "volkscoupés", a Ford Capri het is een Opel deken , het moeilijke is om ons niet te laten meeslepen door de wens om te bieden op elke auto die langskomt.

Naast deze meer betaalbare sportwagens zullen er ook modellen van Aston Martin, Jaguar en Porsche te koop zijn. De veiling vindt plaats in het evenementencentrum in Warwickshire, VK. Hoewel de volledige lijst met auto's die te koop staan op de website van de veilingmeester staat, hebben we besloten u het werk te besparen en hebben we de zeven auto's geselecteerd die we graag zouden willen kopen, kijk of u het eens bent met onze keuze.

Renault 5 GT-Turbo (1988)

Renault 5 GT Turbo

We beginnen onze lijst hiermee Renault 5 GT Turbo . Ondanks dat velen helaas in de klauwen van slechte tuning zijn gevallen, is het toch mogelijk om enkele exemplaren in originele staat te vinden. Deze die op 1 december in de uitverkoop gaat, is daar een goed voorbeeld van.

Geïmporteerd uit Japan en linksgestuurd met slechts 43.000 km op de teller. Er is ook een nieuwe set banden geïnstalleerd en ondanks dat de onderhoudsgeschiedenis slechts gedeeltelijk is, zegt de veilingmeester dat deze onlangs een beoordeling heeft gekregen en klaar is om te rollen.

Waarde: 15 duizend tot 18 duizend pond (16 duizend tot 20 duizend euro).

BMW M3 E30 (1990)

BMW M3 E30

Ook beschikbaar op de veiling zal dit zijn BMW M3 E30 , die hoogstwaarschijnlijk al lang voorbij zijn afschrijvingscurve is. Deze Duitse sportwagen heeft in 2016 een nieuwe laklaag gekregen, een complete revisie, inclusief het remsysteem. In totaal heeft hij in zijn leven ongeveer 194.000 km afgelegd, maar als BMW denken we niet dat dit een groot probleem zal zijn.

Waarde: 35 duizend tot 40 duizend pond (39 duizend tot 45 duizend euro).

Porsche 911 SC Targa (1982)

Porsche 911 SC Targa

Deze Porsche 911 SC Targa het was onlangs het onderwerp van een restauratie voor een bedrag van 30.000 pond (ongeveer 34.000 euro) en dit is opmerkelijk. In smetteloze staat en met een herbouwde motor belooft deze Porsche nog vele jaren mee te gaan, wat een zekere waarde is als investering. Dit specifieke exemplaar is uitgerust met een 3,0 l motor en handgeschakelde versnellingsbak en heeft ongeveer 192.000 km gereden, maar vergeet niet dat het werd gerestaureerd, zodat de kilometerstand alleen meetelt voor de geschiedenis van de auto.

Waarde: 30 duizend tot 35 duizend pond (34 duizend tot 39 duizend euro).

Ford Tickford Capri (1986)

Ford Capri Tickford

Bij velen bekend als de Europese Mustang, de Ford Capri was een groot succes in het Verenigd Koninkrijk. Dit exemplaar, dat wordt geveild, is uitgerust met de Tickford-esthetische kit (zeer gewaardeerd door zijn majesteitelijke landen) en straalt een zeer agressieve uitstraling uit. Het heeft ongeveer 91 000 km afgelegd en heeft slechts wat werk op het niveau van de banken nodig om in een staat van concurrentie te zijn.

Hij heeft een 2.8 V6-motor aangedreven door een turbo die een indrukwekkende 200 pk levert. Verder is deze Capri voorzien van Bilstein schokbrekers, een zelfremmend differentieel en verbeterde remmen. Dit exemplaar is een van de slechts 85 geproduceerde exemplaren, dus gezien de zeldzaamheid een interessante investering.

Waarde: 18 duizend tot 22 duizend pond (20 duizend tot 25 duizend euro).

Schrijf je hier in op onze nieuwsbrief

Opel Deken GTE Exclusief (1988)

Opel Deken GTE Exclusief

In de jaren 70 en 80 van de vorige eeuw Opel deken was een van de belangrijkste concurrenten van de Ford Capri. Dit exemplaar was 26 jaar in handen van dezelfde eigenaar en komt uit het laatste productiejaar van de Manta (1988), met een afstand van ongeveer 60.000 km. Uitgerust met een 2.0 l 110 pk motor, heeft deze Manta ook het uitrustingsniveau Exclusive en een carrosseriekit van Irmscher met dubbele koplampen, een achterspoiler en Recaro-stoelen.

Waarde: 6 duizend tot 8 duizend pond (9600 tot 13 duizend euro).

Volkswagen Golf GTI Mk2 (1990)

Volkswagen Golf GTI Mk2

Na twee tractiesportwagens achterin brengen we je een vertegenwoordiger van de hot hatch. Deze Golf GTI Mk2 heeft in zijn levensduur slechts 37.000 km gereden en heeft een complete revisiehistorie. Hij is uitgerust met de 1.8 l 8 kleppen motor en lijkt klaar om zonder problemen nog 37.000 km af te leggen.

Waarde: 10 duizend tot 12 duizend pond (11 duizend tot 13 duizend euro).

Audi Quattro Turbo 10v (1984)

Audi Quattro

Als je een rallyfan bent, is deze Audi Quattro Turbo de juiste keuze. Het is ongeveer 307000 km maar laat je niet afschrikken door de kilometerstand. Deze Audi is twee jaar geleden gespoten en heeft een up-to-date onderhoudsboekje en ziet er klaar uit om dagelijks of tijdens een rally te rijden.

Dit icoon uit de rallywereld is uitgerust met een 2,1 l, 10 kleppen in-line vijfcilinder motor gecombineerd met een handgeschakelde versnellingsbak met zo'n 200 pk.

Waarde: 13 duizend tot 16 duizend pond (14 duizend tot 18 duizend euro).

BMW 840Ci Sport (1999)

BMW 840 Ci Sport

Tegen het einde hebben we je de meest recente auto van al onze keuzes achtergelaten. In een tijd waarin de nieuwe BMW 8 Serie eraan komt, kunnen we niet anders dan verleid worden door de elegante lijnen van zijn voorganger. Deze BMW 850 ci Sport komt uit een tijd waarin het Duitse merk nog stijlvolle auto's maakte (in tegenstelling tot de BMW X7).

Uitgerust met een 4,4-liter V8-motor en een automatische vijfversnellingsbak, is dit exemplaar ook voorzien van Alpina-wielen en verschillende buslogo's.

Waarde: 8 duizend tot 10 duizend pond (9 duizend tot 11 duizend euro).

Lees verder