Lamborghini's nieuwste "puur bloed" wordt geveild

Silverstone Auctions zal de laatste geproduceerde Lamborghini Diablo veilen. Toen begon het Volkswagen-tijdperk.

In de autowereld is de regel dat laatste zijn nooit goed is, maar in dit geval verandert alles. Volgens de Britse veilingmeester Silverstone Auctions was dit de laatste Lamborghini Diablo SV die de fabriek in Sant'Agata Bolognese verliet, in 1999, voordat de Volkswagen Group de productie-eenheden van het merk overnam en het merk nieuw leven inblies. meer bijzonder voorbeeld.

Dit model, gelakt in parelrood en ontworpen door de Italiaan Marcello Gandini, heeft dezelfde sideskirts als de exclusieve versie voor de VS, de Diablo SV Monterey Edition. Binnenin is de Lamborghini Diablo SV bekleed met Alcantara-stof en voorzien van gepersonaliseerde matten met het merklogo.

Lamborghini Diablo SV (5)

GERELATEERD: Er zijn nog nooit zoveel Lamborghini verkocht als in 2015

Onder de motorkap vinden we de traditionele 5,7-liter V12-motor, met een vermogen van 529 pk en 605 Nm koppel die prestaties levert die zijn naam eer aan doen (SV staat voor "super-speed"): 3,9 seconden van 0 tot 100 km/hij heeft een topsnelheid die in de buurt komt van 330 km/u.

Volgens Silverstone Auctions verkeert het voertuig – met iets meer dan 51.000 kilometer – in uitstekende staat, na een kleine restauratie van het chassis en de ophanging. De prijs werd geschat op tussen de 150.000 en 170.000 pond (193 tot 219 duizend euro). De Lamborghini Diablo SV zal te zien zijn op de Classics Restoration Show, die plaatsvindt op 5 en 6 maart in Birmingham, Engeland.

Afbeeldingen: Silverstone-veilingen

Volg Razão Automóvel op Instagram en Twitter

Lees verder