Nog een "laag". Jay Kay's BMW 3.0 CSL wordt geveild

Jay Kay's autocollectie, de bekende zanger van Jamiroquai, zal een nieuwe "download" ondergaan. Nadat de zanger besloot zijn groene Ferrari LaFerrari, een BMW 1M Coupé en een McLaren 675 LT te veilen, heeft hij nu besloten om afscheid te nemen van zijn BMW 3.0 CSL (E9) van 1973.

Dit is een iconisch model van het Beierse merk en werd gebouwd om de Duitse fabrikant te laten voldoen aan de homologatie-eisen voor het European Touring Car Championship. In totaal zijn er slechts 1039 exemplaren geproduceerd, waarvan 500 voor het VK, met het stuur aan de rechterkant: de auto van Jay Kay is nummer 400.

Visueel zeer vergelijkbaar met de CS- en CSi-versies, veel gebruikelijker, was de 3.0 CSL (Sport Leicht Coupé) een homologatiespecial die dunner staal gebruikte voor de carrosserie, aluminiumlegering in de deuren, motorkap en kofferdeksel, en Perspex-acryl in de achter ramen. Dit alles zorgde voor een gewichtsbesparing van 126 kg, die de aanduiding "Leicht" of lichtgewicht eer aandoet.

BMW-3.0-CSL
Qua mechanica waren er veel overeenkomsten met de CSi-modellen. Om hem echter in de categorie "meer dan 3,0 liter" te plaatsen, verhoogden de BMW-ingenieurs de zescilinder-in-lijn (natuurlijke aanzuiging) van de 3.0 CSL tot 3003 cm3, terwijl hij 203 pk en een maximumkoppel van 286 Nm produceerde.

Aan deze motor was een handgeschakelde vijfversnellingsbak gekoppeld waarmee hij een maximumsnelheid van 225 km/u kon overschrijden.

BMW-3.0-CSL
De in juli 1973 goedgekeurde modellen zagen de zescilindermotor modificaties ondergaan en "groeien" tot 3,2 liter inhoud. Het hoogtepunt was echter een aerodynamisch pakket met opvallende aanhangsels, zoals de enorme achtervleugel die dit model later de bijnaam Batmobile zou opleveren.

Jay Kay kocht deze BMW in 2008 en was de 6e eigenaar. Destijds, na te zijn gerestaureerd, had deze 3.0 CSL de gele verf waarmee hij de fabriek verliet verlaten, nu een grijstint die ook wordt herkend door het merk uit München, Diamond Schwartz genaamd.

BMW-3.0-CSL
De tweede restauratie was al gedaan in opdracht van Jay Kay, in 2010, bij Munich Legends (BMW-specialist in Sussex, VK), en omvatte een nieuwe verfbeurt die £ 7000 (ongeveer 8164 euro) kostte, waarbij de kleur werd veranderd in Polaris Silver, zoals het vandaag is.

De popzanger vroeg destijds ook om een complete mechanische ombouw die volgens Silverstone Auctions meer dan 20.000 pond (23 326 euro) aan arbeid zou hebben gekost. Al deze ingrepen zijn gedocumenteerd.

BMW-3.0-CSL

De veilingmeester die verantwoordelijk is voor de verkoop maakt de kilometers die deze BWM 3.0 CSL op de teller toevoegt niet bekend, maar beweert dat dit een van Jay Kay's favoriete auto's is en dat hij een geldige keuring heeft in het Verenigd Koninkrijk tot 28 januari 2022 .

De veiling van deze “bimmer” staat gepland voor aanstaande zaterdag 27 maart om 10.00 uur. Silverstone Auctions schat dat de verkoop zal plaatsvinden voor ongeveer 115.000 GBP, zo'n 134.000 euro.

Lees verder