Barret-Jackson: een echte veiling van dromen

In dezelfde week dat de Detroit Motor Show 2014 zijn deuren opende, houdt Barret-Jackson een veiling van zeer bijzondere auto's. Onder hen, Simon Cowell's Bugatti Veyron en de Mitsubishi Evo die Paul Walker in 2 Fast 2 Furious reed, zijn slechts twee voorbeelden.

De VS hebben ons al gewend aan hun unieke manier van omgaan met alles wat met auto's te maken heeft: groter is beter. De veilingen zijn geen uitzondering, ze duren geen middag, ze duren een week en honderden auto's worden geveild. In de staat Arizona zal Barret-Jackson de veilingmeester zijn, die verantwoordelijk is voor het verkrijgen van de meeste dollars voor elke auto, iets wat niet al te moeilijk zal zijn gezien de gepresenteerde lijst:

Barret-Jackson: een echte veiling van dromen 11028_1

Nieuw gekocht door Simon Cowell in 2008, dit Bugatti Veyron heeft 2100 km afgelegd. Wie de veiling van deze mythische 1001pk wint, krijgt ook een extra jaar garantie en vier nieuwe banden, wat voor een prijs van €37 000 een mooie bonus is.

Barret-Jackson: een echte veiling van dromen 11028_2

Deze Ferrari Testarossa Spyder maakte een plons in de Pepsi-advertentie The Chopper uit 1987, met niemand minder dan de King of Pop: Michael Jackson. Deze Ferrari met slechts één achteruitkijkspiegel is voor de advertentie door Stratman aangepast.

Barret-Jackson: een echte veiling van dromen 11028_3

Na de Toyota Supra-sinaasappel die aanwezig was in de eerste film van de saga, deze Mitsubishi Evolutie VII 2001 wordt de meest bekende auto van alle films in de serie. Dit was de auto die werd gebruikt bij het filmen en werd bestuurd door Paul Walker.

Barret-Jackson: een echte veiling van dromen 11028_4

Van Gas Monkey Garage presenteert de Chevrolet Camaro CUP , een auto die niet legaal op de wegen van Amerika mag rijden. De Camaro COPO is een fabrieksversie ontworpen voor dragracebanen. Met een buitengewoon vermogen om burn-outs te maken en in staat om de kwart mijl in 8,5 seconden te voltooien, is dit exemplaar de snelste CUP van de 69 die werden geproduceerd.

Barret-Jackson: een echte veiling van dromen 11028_5

Ook van Gas Monkey Garage komt een Ferrari F40 enkel. Voor sommigen zal het heiligschennis zijn, voor anderen een buitengewoon voorbeeld van een aangepaste F40. De basis van het project was een F40 met een beschadigd front en 10.000 km afgelegd. De jongens van Gas Monkey Garage wisten dat dit niet zomaar een auto was en de restauratie/aanpassing had tot doel deze Ferrari sneller en wendbaarder te maken dan degene die de Modena-fabriek verliet. Hiervoor werd gebruik gemaakt van een nieuw uitlaatsysteem, nieuwe interne turbocomponenten, een Kevlar-koppeling en speciaal gebouwde schokdempers.

Barret-Jackson: een echte veiling van dromen 11028_6

Met zo'n € 300.000 geïnvesteerd, is dit Mercury Coupé eigendom van Matthew Fox heeft een Chevrolet 502 blok met directe injectie. Schijfremmen, onafhankelijke wielophanging en stabilisatorstangen voor en achter zijn slechts enkele van de toevoegingen die deze Mercury heeft gekregen. De carrosserie vergde honderden uren metaalwerk en het interieur werd volledig gerenoveerd om te passen bij de bijzondere uitstraling van deze Hot Rod.

Barret-Jackson: een echte veiling van dromen 11028_7

Als laatste hebben we deze Batmobile, gebouwd door Carl Casper voor de films die tussen 1989 en 1991 zijn gemaakt. De motor is een Chevrolet 350, een V8 met 5,7 liter die in staat is, laat staan 230 pk. Geen wonder dat in de film de motor die verantwoordelijk was voor het voortstuwen van de Batmobile een turbine was...

Camaro's, Mustangs, Cadillacs, Corvettes, Shelby's en nog veel, veel meer. Er worden honderden auto's geveild. De volledige lijst is hier te vinden.

Afbeeldingen: Barret-Jackson

Barret-Jackson: een echte veiling van dromen 11028_8

Lees verder