Mercedes-Benz 300SL-competitie, bestuurd door Sir Stirling Moss, wordt geveild

Het meest prestigieuze exemplaar van de "Gullwing Racer", uitgevoerd door Stirling Moss, is onberispelijk gerestaureerd en zal volgende maand beschikbaar zijn voor de veiling.

De in 1955 geproduceerde Mercedes-Benz 300SL Gullwing Racer W198 is een van de vier modellen die exclusief door het Duitse merk zijn geproduceerd voor wedstrijdevenementen, nadat hij in 1956 werd bestuurd door Sir Stirling Moss, de beroemde Britse automobilist, op de "Tour de France Automobile". .

Om deze redenen is het niet verwonderlijk dat het een van de meest gewilde Mercedessen is bij verzamelaars, ook vanwege de "meeuwvleugels", de deuren met een onconventioneel maar zeer populair formaat.

GERELATEERD: Mercedes-Benz Gullwing herboren in indrukwekkend design

Deze Mercedes-Benz 300SL Gullwing Racer is sinds 1966 in het bezit van dezelfde eigenaar en meer recentelijk van zijn zoon, die hem na de dood van zijn vader heeft geërfd. Het restauratieproces van de auto duurde ongeveer 3 jaar en keerde terug naar zijn oorspronkelijke vorm, zoals u kunt zien op de onderstaande foto's.

Volgens het tijdschrift Sports Car Market werd de duurste "Gullwing Racer" in 2012 verkocht voor $ 4,62 miljoen. Verwacht wordt dat de Mercedes-Benz 300SL Gullwing Racer dat record zal breken en door veilinghuis RM Sotheby's voor ongeveer $ 6 miljoen zal worden verkocht. De veiling vindt plaats op 10 december in New York, maar de meest nieuwsgierigen kunnen de auto op de 5e en 6e van dezelfde maand zien staan.

Mercedes-Benz 300SL-competitie, bestuurd door Sir Stirling Moss, wordt geveild 16610_1

Volg Razão Automóvel op Instagram en Twitter

Lees verder