Lamborghini Miura P400 SV wordt geveild: wie geeft er meer?

Een uitstekend exemplaar van de Lamborghini Miura uit 1972 wordt begin volgende maand geveild. Het perfecte motto om een paar regels te schrijven over de eerste moderne supercar.

Het succesverhaal van de Lamborghini Miura begon op de Autosalon van Genève in 1966, waar hij werd gepresenteerd aan de wereldpers. De wereld gaf zich onmiddellijk over aan de schoonheid en technische specificaties van de Miura - lof begon van overal binnen te stromen, evenals bestellingen. Er werden nog twee prototypes van de Miura gebouwd en kort daarna begon de productie, nog steeds in 1966.

Geen wonder, we stonden voor de onthulling van de eerste moderne supercar. De Lamborghini Miura wordt beschouwd als de "vader" van moderne supercars: V12-motor, centrale indeling en achterwielaandrijving. Formule die vandaag de dag nog steeds wordt gebruikt in de beste sportauto's ter wereld - waarbij de elektromotoren in sommige voorstellen worden vergeten.

NY15_r119_022

De V12-motor in het midden achter met vier Weber-carburateurs, handgeschakelde vijfversnellingsbak en onafhankelijke voor- en achterwielophanging maakten van deze auto iets revolutionairs, net als zijn 385 pk.

ZIE OOK: We hebben alle vier de generaties van de Mazda MX-5 getest

Het ontwerp was in handen van Marcello Gandini, een Italiaan die uitblonk in de aandacht voor detail en aerodynamica van zijn auto's. Fantastisch! Met een verleidelijk maar intimiderend silhouet brak de Lamborghini Miura harten in de autowereld. Het was zo'n populaire auto dat hij te zien was in de garages van bekende persoonlijkheden als Miles Davis, Rod Stewart en Frank Sinatra.

Ondanks dat het zeven jaar lang de vaandeldrager van het merk was, eindigde de productie in 1973, op een moment dat het merk worstelde met financiële problemen.

NIET TE MISSEN: HYPER 5, the best are on track

De Miura staat nu weer in de schijnwerpers dankzij een restauratieteam onder leiding van Valentino Balboni - Lamborghini-ambassadeur en beroemde testrijder voor het merk -, die erin slaagde een uniek exemplaar te recupereren. Balboni en zijn team hebben de carrosserie, het chassis, de motor en zelfs de originele kleuren behouden. Wat het interieur betreft, het werd gerenoveerd door Bruno Paratelli met zwart leer, met behoud van zijn klassieke uitstraling.

De Lamborghini Miura in kwestie, omschreven als het mooiste exemplaar ter wereld, zal op 10 december worden geveild bij RM Sotheby's. Bieden begint bij twee miljoen euro. Wie geeft er meer?

Lamborghini Miura P400 SV wordt geveild: wie geeft er meer? 17585_2

Volg Razão Automóvel op Instagram en Twitter

Lees verder