80-tallets hevn? Nei, bare en auksjon fylt med drømmebiler

En helt spesiell auksjon kommer for alle de som, som oss, sukker når de ser en sportsbil fra 80- eller 90-tallet av forrige århundre. Organisert av det britiske auksjonsselskapet Classic Car Auctions, auksjonen vi snakker om vil finne sted 1. desember og vil inneholde noen helt spesielle modeller.

Med biler som en Renault 5 GT Turbo , a BMW M3 E30 og også kopier av to av de mest kjente "folkets coupéer", en Ford Capri det er en Opel teppe , det vanskelige er å ikke la oss rive med av ønsket om å by på hver bil som kommer.

I tillegg til disse rimeligere sportsbilene vil også modeller fra Aston Martin, Jaguar og Porsche være i salg. Auksjonen vil finne sted på arrangementssenteret i Warwickshire, Storbritannia. Selv om den komplette listen over biler som vil være til salgs ligger på auksjonarius hjemmeside, bestemte vi oss for å spare deg for arbeidet og vi valgte ut de syv bilene som vi ønsker å kunne kjøpe, se om du er enig i valget vårt.

Renault 5 GT Turbo (1988)

Renault 5 GT Turbo

Vi starter listen med dette Renault 5 GT Turbo . Til tross for at mange dessverre har falt i klørne av dårlig tuning, er det fortsatt mulig å finne noen eksemplarer i original stand. Denne som kommer i salg 1. desember er et godt eksempel på dette.

Importert fra Japan og venstrekjørt har kun 43.000 km på kilometertelleren. Den har også et nytt sett med dekk installert, og til tross for at vedlikeholdshistorikken bare er delvis, sier auksjonarius at dette nylig mottok en anmeldelse, og var klar til å rulle.

Verdi: 15 tusen til 18 tusen pund (16 tusen til 20 tusen euro).

BMW M3 E30 (1990)

BMW M3 E30

Denne er også tilgjengelig på auksjonen BMW M3 E30 , som mest sannsynlig for lengst har passert sin depresieringskurve. Denne tyske sportsbilen fikk ny lakkering i 2016, en fullstendig overhaling, inkludert bremsesystemet. Til sammen har den tilbakelagt rundt 194 000 km i løpet av sin levetid, men å være en BMW tror vi ikke dette vil være noe stort problem.

Verdi: 35 tusen til 40 tusen pund (39 tusen til 45 tusen euro).

Porsche 911 SC Targa (1982)

Porsche 911 SC Targa

Denne Porsche 911 SC Targa det var nylig gjenstand for en restaurering til et beløp på 30 000 pund (ca. 34 000 euro), og dette er bemerkelsesverdig. I ulastelig stand og med en ombygd motor lover denne Porsche å vare i mange år til, og er en sikker verdi som investering. Dette spesielle eksemplet er utstyrt med 3,0 l motor og manuell girkasse og har tilbakelagt rundt 192 000 km, men husk at det ble restaurert, slik at kjørelengde kun teller med i bilens historie.

Verdi: 30 tusen til 35 tusen pund (34 tusen til 39 tusen euro).

Ford Tickford Capri (1986)

Ford Capri Tickford

Kjent for mange som den europeiske Mustangen Ford Capri var en stor suksess i Storbritannia. Dette eksemplet, som er ute på auksjon, er utstyrt med Tickfords estetiske kit (svært verdsatt av dets majestetiske land) og har en veldig aggressiv atmosfære. Den har tilbakelagt ca. 91 000 km og trenger bare litt arbeid på banknivå for å være i konkurranse.

Den har en 2,8 V6-motor drevet av en turbo som yter imponerende 200 hk. Denne Capri er også utstyrt med Bilstein støtdempere, en selvlåsende differensial og forbedrede bremser. Denne kopien er en av kun 85 produserte, så den kan betraktes som en interessant investering gitt dens sjeldenhet.

Verdi: 18 tusen til 22 tusen pund (20 tusen til 25 tusen euro).

Abonner på vårt nyhetsbrev her

Opel Blanket GTE Exclusive (1988)

Opel Blanket GTE Exclusive

I løpet av 70- og 80-tallet av forrige århundre Opel teppe var en av hovedkonkurrentene til Ford Capri. Dette eksemplaret var i hendene på samme eier i 26 år og er fra det siste produksjonsåret til Mantaen (1988), og har tilbakelagt rundt 60 000 km. Utstyrt med en 2,0 l 110 hk motor, har denne Mantaen også det eksklusive utstyrsnivået og et karosserisett fra Irmscher, som tilbyr doble frontlykter, en bakspoiler og Recaro-seter.

Verdi: 6 tusen til 8 tusen pund (9600 til 13 tusen euro).

Volkswagen Golf GTI Mk2 (1990)

Volkswagen Golf GTI Mk2

Etter to trekksportsbiler bak gir vi deg en representant for hot hatch. Denne Golf GTI Mk2 har kun tilbakelagt 37 000 km i løpet av sin levetid og har en fullstendig revisjonshistorikk. Den er utstyrt med 1,8 l 8-ventilsmotoren og ser ut til å klare ytterligere 37 000 km uten problemer.

Verdi: 10 tusen til 12 tusen pund (11 tusen til 13 tusen euro).

Audi Quattro Turbo 10v (1984)

Audi Quattro

Hvis du er en rallyfan er denne Audi Quattro Turbo det riktige valget. Det er omtrent 307 000 km, men ikke vær redd for kjørelengden. Denne Audien, som ble malt for to år siden, har oppdatert vedlikeholdsrekord og ser klar til å takle veien på daglig basis eller enhver rallystrekning.

Dette ikonet fra rallyverdenen er utstyrt med en 2,1 l, 10-ventils rekke femsylindret motor kombinert med en manuell girkasse med rundt 200 hk.

Verdi: 13 tusen til 16 tusen pund (14 tusen til 18 tusen euro).

BMW 840Ci Sport (1999)

BMW 840 Ci Sport

Mot slutten forlot vi deg den nyeste bilen av alle våre valg. I en tid da den nye BMW 8-serien er i ferd med å komme, kan vi ikke annet enn å la oss forføre av de elegante linjene til forgjengeren. Denne BMW 850 ci Sport kommer fra en tid da det tyske merket fortsatt skapte stilige biler (i motsetning til BMW X7).

Utstyrt med en 4,4 l V8-motor og en fem-trinns automatisk girkasse, har dette eksemplet også Alpina-hjul og forskjellige busslogoer.

Verdi: 8 tusen til 10 tusen pund (9 tusen til 11 tusen euro).

Les mer