Kald start. Lamborghini Papal auksjonerte for 715 tusen euro. Er det synd?

Etter at vi allerede har rapportert det her kl Bil Ledger pavens beslutning om å auksjonere bort det raskeste pavelige kjøretøyet noensinne, er det nå på tide å avsløre det overraskende resultatet av auksjonen utført av RM Sotheby's. Og det endte med auksjonen av den aktuelle Lamborghini Huracánen, for en sum som nesten kan betraktes som syndig: 715 tusen euro.

I utgangspunktet godt over det dobbelte av beløpet som opprinnelig var forventet, som var mellom 253 og 355 tusen euro!

Hvis det var den unike dekorasjonen, det faktum at den allerede er velsignet og signert, eller at den tilhørte den som tilhørte (og som, husk, ikke en gang fikk sitte i bilen!), som førte til at denne Lamborghini Huracán inn spesielt for å nå den astronomiske summen som ble betalt for ham, vet vi ikke; vi vet, ja, at Huracán, mer helliggjort enn denne, ikke eksisterer!

Om "Kaldstart". Fra mandag til fredag på Razão Automóvel er det en "kald start" kl. 9.00. Mens du drikker kaffen eller samler motet til å starte dagen, hold deg oppdatert med interessante fakta, historiske fakta og relevante videoer fra bilverdenen. Alt på mindre enn 200 ord.

Les mer