Formuła 1: pierwsze zwycięstwo Daniela Ricciardo

Po 57 wyścigach Formuły 1 przyszedł pierwszy triumf Daniela Ricciardo. Kierowca Red Bulla położył kres hegemonii Mercedesa. Znakomity pokaz Formuły 1 podczas Grand Prix Kanady.

Po raz pierwszy w tym sezonie Mercedes nie przebił konkurencji. Red Bull po raz kolejny zajął najwyższe miejsce na podium, dzięki doskonałemu występowi Daniela Ricciardo, kładąc kres dominacji Mercedesa.

24-letni australijski kierowca wygrał swoje pierwsze Grand Prix, po dwóch trzecich miejscach w tym sezonie, po raz kolejny pokonując swojego kolegę z drużyny Sebastiana Vettela, który finiszował na trzecim miejscu.

Na 2 miejscu z problemami z układem hamulcowym finiszował Nico Rosberg. Jego kolega z drużyny Lewis Hamilton, który został zmuszony do przejścia na emeryturę, nie miał tyle szczęścia. Wynik, który bardzo pomógł Rosbergowi w walce o mistrzostwo. Niemiecki kierowca dodał 140 punktów, wobec 118 punktów dla Hamiltona, podczas gdy Ricciardo awansował na trzecie miejsce z 69 punktami dzięki temu triumfowi.

Triumf, który rodzi się sam w sobie, ale także na korzyść nieszczęść w jednomiejscowych Mercedesach. Jenson Button (McLaren), Nico Hulkenberg (Force India) i Hiszpan Fernando Alonso (Ferrari) zajęli następujące miejsca. Massa i Pérez nie ukończyli wyścigu z powodu wypadku pomiędzy nimi na ostatnim okrążeniu, kiedy walczyli o 4. miejsce.