João Barbosa wygrywa 24h Daytona

João Barbosa wygrał dzisiaj 24-godzinny wyścig Daytona. Portugalscy piloci w dobrym planie w amerykańskim wyścigu długodystansowym.

João Barbosa wygrał 24-godzinny wyścig Daytona, pokonując Maxa Angelellego zaledwie o 1,4 sekundy w edycji, która, jak czas potwierdza, zapierała dech w piersiach. Było to jego drugie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w zawodach.

Portugalski kierowca z Action Express Racing, wspomagany przez Christiana Fittipaldiego i Sébastiena Bourdais, był stale na szczycie wyścigu, tuż za nim uplasował się samochód zespołu Wayne Taylor Racing, który zajął drugie miejsce.

W klasie GTLM Pedro Lamy był dopiero ósmy, z powodu problemów mechanicznych w swoim Aston Martinie, co przyniosło zespołowi „wakacje” 3 godzin w skrzyni na naprawę. Tak więc zwycięstwo w klasie GTLM zakończyło się uśmiechem do Porsche, mimo że wyścig ukończył tylko jeden samochód. BMW uczyniło mechaniczną spójność swoich samochodów głównym atutem i zapewniło sobie drugie miejsce, pomimo braku tempa. SRT zajął trzecie miejsce.

W klasie GTD inny Portugalczyk, Filipe Albuquerque (na zdjęciu), który ścigał się do tyłu, zajmując piąte miejsce w jednym z zespołów Latających Jaszczurów Audi, przez co nie udało mu się powtórzyć zwycięstwa w tej kategorii z 2013 roku. Najważniejszym wydarzeniem w tej klasie było ostatnie okrążenie samochodów poziomu 5 i Flying Lizard, z Alessandro Pier Guidi pchającym Markusa Winkelhocka na trawę. Zwycięstwo ostatecznie przypisano Audi Markusa Winkerlhocka, ponieważ Pier Guidi został ukarany po wyścigu.