Francisco Carvalho wspina się na najwyższe miejsce na podium Rajdu Guarda

Po raz dziewiąty w 21 edycjach, Francisco Carvalho po raz kolejny zwyciężył w Rajdzie da Guarda. Ukończenie testu zwrotności zajęło zaledwie 37,49 sekundy, a zwycięzca 20. edycji, Nuno Antunes, zajął drugie miejsce (41,13 sekundy). Na trzecim miejscu uplasował się Araújo Pereira z wynikiem 43,83 sekundy, podtrzymując tradycję dobrych wyników.

Bridgestone First Stop Guarda 2017 Rally zabrał ponad 40 zespołów do Cidade Alta, w wyścigu, który odbył się obok rynku miejskiego Guarda. Kolejną atrakcją była rywalizacja kobiet, w której zwyciężyła Cátia Mogo, która ukończyła trasę w 52,19 sekundy, a za nią Teresa Reis i Maria Albino.

Francisco Carvalho wspina się na najwyższe miejsce na podium Rajdu Guarda 16059_1

Saab 96 Rallye współczynnika samochodowego

Razão Automóvel wziął również udział w Rajdzie Guarda, który był trzecim z rzędu startem, tym razem za kierownicą Saaba 96 Rallye. Obserwując nas na Instagramie z pewnością dowiesz się, który jest najpiękniejszym żółtym samochodem w Portugalii (no Noddy nie masz szans…)

Saab 96 Rallye wziął udział w teście zwrotności, z Diogo Teixeira za kierownicą, zajmując zaszczytne 31 miejsce w klasyfikacji generalnej. W osiągnięciu tego wyniku decydujące znaczenie miało wspomaganie kierownicy.

Oprócz konkursu program uświetniła przedpremiera książki 30 lat historii Free Escape Club , w rajdzie ściśle związanym z historią Klubu. Kolejnym ważnym momentem była wizyta w forcie Jarmelo, gdzie ubrany wówczas Agostinho Silva zabrał uczestników w podróż w czasie, przez historię, dziedzictwo i tragedię związaną z D. Pedro i Inês de Castro.

Bridgestone / First Stop, który doprowadził uczestników z zawiązanymi oczami do założenia opon na model z samochodem, został wybrany wśród uczestników jako „Najlepsza marka samochodowa w Rajdzie Guarda”, nagroda zdobyta w 2016 r. in exaequo przez Forda i Renault.