Formula 1: Rosberg vyhral GP Rakúska

Hegemónia Mercedesu sa rozšírila aj na GP Rakúska. Nico Rosberg opäť vyhral a predĺžil vedenie v majstrovstvách sveta formuly 1.

Mercedes opäť raz diktoval pravidlá počas víkendu Formuly 1. Nepodarilo sa im získať pole position, no nepodarilo sa im vyhrať. Nico Rosberg vyhral Veľkú cenu Rakúska formuly 1, aj keď Williams obsadil prvý rad štartového roštu a kde to vyzeralo, že sa všetko schyľuje k historickému víťazstvu anglickej značky. Rosberg sa na prvej zastávke v boxoch posunul do čela a od tohto bodu sa náskok zvyšoval.

POZRITE SI TIEŽ: Jazdci WTCC ani nechceli veriť, že v roku 2015 prejdú Nürburgringom

Druhý skončil Lewis Hamilton. Anglickému jazdcovi sa pri výmene pneumatík podarilo predbehnúť Valtteriho Bottasa a dokonca sa pokúsil dostihnúť svojho tímového kolegu, v spore o prvé miesto neúspešne.

Veľká cena Rakúska, Red Bull Ring 19. – 22. júna 2014

Najväčším prepadákom sa ukázal byť Felipe Massa, ktorý štartujúci z prvej pozície na štartovom rošte ukončil preteky na 4. mieste. Hlavnou obeťou zastávok v boxoch bol brazílsky jazdec. Viac šťastia mal jeho tímový kolega Valtteri Bottas, ktorý mal skvelý víkend: skončil na 3. mieste a ledva sa mu podarilo získať pole position.

Na 5. mieste skončil Fernando Alonso, ktorému sekundoval inšpirovaný Sergio Pérez, ktorý skončil na vynikajúcom 6. mieste na riadení monopostu Force India. Top 10 uzavrel Kimmi Räikkonen, ktorý sa sťažoval na problémy s motorom vo svojom Ferrari.