Francisco Carvalho ngjitet në vendin më të lartë në podiumin e Rally da Guarda

Anonim

Për të nëntën herë në 21 edicione, Francisco Carvalho doli sërish fitues në Rally da Guarda. U deshën vetëm 37,49 sekonda për të përfunduar testin e manovrimit, ku fituesi i edicionit të 20-të, Nuno Antunes, arriti në vendin e dytë (41,13 sekonda). Në vendin e tretë ishte Araújo Pereira, me 43.83 sekonda, duke ruajtur traditën e rezultateve të mira.

Rally Bridgestone First Stop Guarda 2017 mori më shumë se 40 ekipe në Cidade Alta, në një garë që u zhvillua pranë tregut komunal Guarda. Një tjetër kulm ishte gara e femrave, e cila u shënua nga fitorja e Cátia Mogo, e cila përfundoi kursin në 52.19 sekonda, e ndjekur nga Teresa Reis dhe Maria Albino.

Francisco Carvalho ngjitet në vendin më të lartë në podiumin e Rally da Guarda 16059_1

Saab 96 Rallye e raportit të automobilave

Razão Automóvel gjithashtu mori pjesë në Rally Guarda, kjo ishte pjesëmarrja e tretë radhazi, këtë herë në timonin e një Saab 96 Rallye. Nëse na ndiqni në Instagram, me siguri do ta dini se cila është makina më e bukur e verdhë në Portugali (harrojeni Noddy, nuk keni mundësi…)

Saab 96 Rallye mori pjesë në testin e manovrimit, me Diogo Teixeira në timon, duke arritur vendin e nderuar të 31-të në klasifikimin e Përgjithshëm. Drejtimi me ndihmën e krahut ishte vendimtar në arritjen e këtij rezultati.

Përveç konkursit, programi u shënua edhe me paraprezantimin e librit të 30 vjet Histori e Klubit të Arratisjes Falas , në një tubim të lidhur ngushtë me historinë e Klubit. Një moment tjetër i rëndësishëm ishte vizita në fortesën Jarmelo, ku Agostinho Silva, i veshur në atë kohë, i çoi pjesëmarrësit në një udhëtim nëpër kohë, nëpër histori, trashëgimi dhe tragjedi të lidhur me D. Pedro dhe Inês de Castro.

Bridgestone / Ndalesa e Parë, e cila i udhëhoqi pjesëmarrësit, me sy të lidhur, të vendosnin gomat në një model me një makinë, u zgjodh mes pjesëmarrësve si "Marka më e mirë e automobilave në Rally Guarda", një çmim i fituar në 2016 në ex-aequo nga Ford. dhe Renault.