Carlosas Sainzas vėl laimi Dakarą, o Paulo Fiúza rašo istoriją

Dakaro ralyje, kurį nustelbė Paulo Gonçalveso mirtis, Carlosas Sainzas savo gyvenimo aprašymą papildė dar viena pergale didžiausiame ir žinomiausiame pasaulyje bekelės maratone.

Iš viso ispanas jau turi tris pergales Dakaro ralyje ir, keista, visos buvo pasiektos su skirtingomis markėmis. 2010 metais vairavo automobilį „Volkswagen“; 2018 metais jis vairavo Peugeot, o šiemet lenktyniavo su X-Raid MINI.

Kalbant apie pačias lenktynes, po 5000 km lenktynių ispanas šešiomis minutėmis įveikė antrą vietą užėmusį Nasserą Al-Attiyahą, važiavusį Toyota Hilux.

MINI X-Raid Buggy
Po pergalės 2020 m. Carlosas Sainzas Dakare iškovojo tris pergales.

Istorija jau buvo kuriama žemiausioje vietoje ant prizininkų pakylos, kai šiame Dakaro ralyje Stéphane'o Peterhanselio šturmanas Paulo Fiúza tapo pirmuoju portugalu, užlipusiu ant garbės ralio automobilių kategorijos prizininkų pakylos, pagerindamas rekordą, pasiektą Carlosas Sousa 2003 m. buvo ketvirtas šioje kategorijoje.

Taip pat tarp portugalų, lenktyniavusių pirmame Dakare, kuris buvo ginčytis Saudo Arabijoje su keturračiais automobiliais, Pedro Bianchi Prata, Conrado Rautenbacho navigatorius SSV lenktynėse, iki galo išliko kovoje dėl prizininkų pakylos, o tai nuostabu tiems, kurie tik tai. metais debiutavo kaip šturmanas karalienės bekelės lenktynėse.

Debiutuodamas kartu su „Mr.Dakar“, Paulo Fiúza pasiekė geriausią visų laikų portugalo rezultatą tarp automobilių.

O motociklai?

Dviračių srityje didžiausias nugalėtojas buvo Ricky Brabecas, kuris važiuodamas „Honda“ padarė tašką KTM dominavimui, kuris tęsėsi nuo 2001 m. Honda greitas, kuris truko... 31 metus!

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Už šios pergalės slypi buvę pilotai Rúbenas Faria ir Hélderis Rodriguesas, kurie šiame Dakare buvo „Honda“ struktūros dalis, pirmasis ėjo komandos direktoriaus funkcijas, o antrasis – Japonijos komandos vairuotojų „patarėjas“.

Honda Dakar 2020
Ricky Brabecas pirmą kartą per 31 metus iškovojo „Honda“ Dakaro ralio pergalę.

Taip pat tarp portugalų, lenktyniavusių motociklų kategorijoje, António Maio užėmė 27 vietą, o Mário Patrão šį Dakaro ralį finišavo 32 vietoje.