Carlos Sainz je znova zmagal na Dakarju, Paulo Fiúza pa se vpisuje v zgodovino

Anonim

Na reliju Dakar, ki ga je zasenčila smrt Paula Gonçalvesa, Carlos Sainz je svojemu življenjepisu dodal še eno zmago na največjem in najbolj znanem terenskem maratonu na svetu.

Skupno ima španski voznik že tri zmage na reliju Dakar in zanimivo je, da so bile vse dosežene z različnimi znamkami. Leta 2010 je vozil volkswagna; leta 2018 je vozil Peugeota, letos pa je dirkal z X-Raid MINI.

Kar zadeva samo dirko, je španski voznik po 5000 kilometrih dirke za šest minut premagal drugouvrščenega Nasserja Al-Attiyaha, ki je vozil Toyoto Hilux.

MINI X-Raid Buggy
Z zmago leta 2020 je Carlos Sainz v Dakarju nadaljeval s tremi zmagami.

Zgodovina se je zapisala že na najnižjem mestu na stopničkah, Paulo Fiúza, sovoznik Stéphanea Peterhansela na tem reliju Dakar, je postal prvi Portugalec, ki je stopil na stopničke v kategoriji avtomobilov slavnega relija, s čimer je izboljšal rekord, ki ga je dosegel Carlos Sousa leta 2003, ko je bil uvrščen na četrto mesto v kategoriji.

Tudi med Portugalci, ki so na prvem Dakarju, spornem v Savdski Arabiji, dirkali s štirikolesnimi vozili, je Pedro Bianchi Prata, navigator Conrada Rautenbacha v SSV, ostal v boju za stopničke do konca, nekaj izjemnega za nekoga, ki le ta leto debitiral kot navigator v kraljici terenski dirki.

Paulo Fiúza je v svojem prvencu ob »Mr.Dakarju« dosegel najboljši rezultat od Portugalca med avtomobili.

In motorji?

Pri kolesih je bil veliki zmagovalec Ricky Brabec, ki je z vožnjo s Hondo končal prevlado KTM, ki je trajala od leta 2001 in Honda hitra, ki je trajala... 31 let!

Naročite se na naše novice

Za to zmago stojita nekdanja voznika Rúben Faria in Hélder Rodrigues, ki sta bila del Hondine strukture v tem Dakarju, pri čemer je prvi prevzel funkcije direktorja ekipe, drugi pa je bil "svetovalec" voznikom japonske ekipe.

Honda Dakar 2020
Ricky Brabec je Hondini prvi zmagal na reliju Dakar po 31 letih.

Tudi med Portugalci, ki so dirkali v kategoriji motociklov, je António Maio dosegel 27. mesto, Mário Patrão pa je to izdajo relija Dakar končal na 32. mestu lestvice.